اعتقاد امریکایی‌ها به فرشتگان، شیطان، جهنم و طالع‌بینی

آیا به فرشتگان اعتقاد دارید؟ آمریکایی‌ها در مقایسه با شیطان، جهنم و طالع‌بینی پاسخ داده‌اند. در مقایسه با شیطان، فرشتگان در آمریکا اعتبار بیشتری دارند. فرشتگان حتی اعتبار بیشتری نسبت به جهنم، طالع‌بینی و تناسخ دارند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از یورونیوز، براساس یک نظرسنجی جدید که توسط مرکز تحقیقات «ان‌اوآرسی» انجام شده، از هر ۱۰ بزرگسال آمریکایی، ۷ نفر گفته‌اند که به فرشتگان اعتقاد دارند.

 

جک گروگر، کشیش آمریکایی گفت: «مردم در آرزوی چیزی بزرگتر از خودشان هستند، چیزی فراتر از درک خودشان.» به گفته او این جستجو برای چیزی بزرگتر، می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از پیروی از یک دین گرفته تا ایجاد یک هدف خود محور و البته اعتقاد به فرشتگان.

 

گروگر که کشیش یک کلیسای غیرمذهبی در کالیفرنیا است ادامه داد: «برای بسیاری از مردم، فرشتگان برای پرستش، بسیار امن‌تر هستند.» او همچنین گفت: «مردم برای آرامش به فرشتگان مراجعه می‌کنند. آن‌ها آشنا هستند و مرتباً در فرهنگ پاپ و در کتاب مقدس ظاهر می‌شوند.»

 

اعتقاد آمریکایی‌ها به فرشتگان (۶۹ درصد) تقریباً با اعتقاد به بهشت و «قدرت دعا» برابری می‌کند، اما اعتقاد آنها در ایمان به خدا یا قدرت برتر (۷۹ درصد) بیشتر است.

 

تعداد کمتری از بزرگسالان آمریکایی به شیطان (۵۶ درصد)، طالع بینی (۳۴ درصد)، تناسخ (۳۴ درصد) اعتقاد دارند. ۴۲ درصد از بزرگسالان آمریکایی معقتدند که چیزهای فیزیکی مانند گیاهان، رودخانه‌ها می‌توانند انرژی معنوی داشته باشند.

 

برای سوزان گرت، متخصص مبحث فرشتگان و استاد عهد جدید در مدرسه الهیات پروتستان کنتاکی، پذیرش گسترده فرشتگان در میان بزرگسالان آمریکایی منطقی است.

 

تعداد زیادی از بزرگسالان آمریکایی می‌گویند که به فرشتگان اعتقاد دارند؛ ۸۴ درصد از افراد دارای اعتقادات مذهبی و ۳۳ درصد از کسانی که فاقد اعتقادات دینی هستند. آن‌هایی که هیچ وابستگی مذهبی ندارند هم به فرشتگان معتقدند: از جمله ۲ درصد از آتئیست‌ها و ۲۵ درصد آگنوستیک‌ها.

 

فرشتگان برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارند و ایده تبدیل شدن عزیزانشان به فرشتگان آسمانی پس از مرگ نه یک باور غیرعادی است و و نه یک باور عمومی.

منبع یورونیوز
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.