لندن؛ میزبان نهمین اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی

نهمین اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی(WIEF) به همت کشور مالزی از 7 تا 9 آبان‌ماه سال‌ جاری در لندن، پایتخت انگلستان، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «al-kanz»، اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی برای نخستین‌بار در اروپا برگزار می‌شود و موضوع نهمین دوره آن، «تکامل گرایش‌ها، فرصت‌های جدید» است.

 

«بوریس جانوسن»، شهردار لندن، ضمن استقبال از برگزاری این اجلاس جهانی در پایتخت انگلستان، اعلام کرد: برگزاری این همایش در لندن فرصتی برای شناخت بهتر اقتصاد اسلامی است و من همه تلاشم را برای برپایی موفقیت‌آمیز این نشست به‌کار خواهم گرفت.

 

«اقتصاد اسلامی و اقتصاد سنتی»، «فناوری، توسعه زیرساخت‌ها و بهداشت در اصول اقتصاد اسلامی» و «نقش اقتصاد اسلامی در آموزش جوانان» موضوعاتی هستند که در این دوره از اجلاس مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

یادآور می‌شود، این همایش تاکنون علاوه بر مالزی در کشورهای اسلامی پاکستان، کویت، اندونزی و قزاقستان برگزار شده است. اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی اولین‌بار در سال 2003 به عنوان اجلاس تجاری سازمان همکاری اسلامی که در آن زمان سازمان کنفرانس اسلامی نام داشت، در حاشیه دهمین اجلاس این سازمان در مالزی برگزار شد.

 

پس از آن این اجلاس به صورت مرتب از سوی مالزی به منظور بهبود وضع اقتصادی کشورها و جوامع اسلامی در سراسر جهان و گسترش ارتباطات میان جوامع اسلامی و غیر اسلامی برگزار شد.
نهمین اجلاس جهانی اقتصاد اسلامی(WIEF) به همت کشور مالزی از 7 تا 9 آبان‌ماه سال‌ جاری در لندن، پایتخت انگلستان، برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.