ابطال طرح دفاع از ازدواج به سود همجنسگرایان

دیوان عالی امریکا رأی خود را در دفاع از ازدواج همجنس‌گرایان صادر کرد. بر اساس این رای، از این پس ازدواج همجنس‌گرایان از تمام مزایای قانونی ازدواج دگرجنس‌گرایان برخوردار خواهد بود.

دیوان عالی امریکا روز چهارشنبه (۵ تیر/ ۲۶ ژوئن) با ابطال بخشی از طرح “دفاع از ازدواج” فدرال آمریکا که زوج‌های همجنس‌گرا را در صورت ازدواج از دریافت مزایای مالیاتی، بهداشتی و درمانی و بازنشستگی محروم می‌کرد، حقوق برابر هم‌جنس‌گرایان پس از ازدواج رسمی و ثبت‌شده را برای نخستین بار به رسمیت شناخت.

در سال 1996 مجلس نمایندگان و مجلس سنای امریکا قانون دفاع از ازدواج را تصویب کرد و بیل کلینتون رئیس جمهور وقت، با امضای این قانون مهر تاییدی بر لازم الاجرا بودن آن زد. بر مبنای این قانون تنها ازدواج میان زن و مرد به رسمیت شناخته می شد و مزایا، تخفیف­ها، معافیت­های مالیاتی و غیره، مربوط به زنان و مردان ازدواج­کرده نسبت به دیگران بود.

در آن دوره اکثریت مردم امریکا به شدت مخالف به رسمیت­شناختن همجنس‌گرایان بودند و فضای دینی امریکا تاب تحمل مخالفان دین و سنت­های دینی را نداشت، اما در چند سال اخیر رویکرد دولت و مردم امریکا، تا حدی نسبت به همجنس‌گرایان تغییر کرده است و بسیاری از مردم اقشار مختلف جامعه آمریکا، مخالفت با زوج­های هم‌جنس‌گرا را “محرومیت ناعادلانه” تلقی می کنند.

از سال 2004 میلادی که ایالت ماساچوست، ازدواج همجنس‌گرایان را به عنوان اولین ایالت امریکا قانونی اعلام نمود تاکنون 12 ایالت دیگر از 48 ایالت امریکا،‌ ازدواج آنها را به رسمیت شناخته است.

در سال 2008 میلادی مردم کالیفرنیا رای دادند که نمی­خواهند کالیفرنیا ازدواج همجنس‌گرایان را به­رسمیت بشناسد. اما دیوان عالی ایالات متحده روز چهارشنبه راه را برای ثبت رسمی ازدواج میان همجنس گرایان در ایالت کالیفرنیا هموار کرد.

اما هنوز در امریکا بسیاری از مردم مخالف دیدگاه های همجنس‌گرایانه هستند و اعتقاد دارند ترویج ازدواج همجنس‌گرایان به شأن خانواده و همچنین نقش پدر و مادر در تربیت کودکان لطمه می­زند. به نظر مخالفان به­رسمیت شناختن ازدواج همجنس‌گرایان، عقد و ازدواج همیشه به صورت رابطه بین مرد و زن شناخته شده است و دولت نباید در تغییر تعریف آن تلاش کند.

جان بونر، رئیس مجلس نمایندگان امریکا، از مخالفان ازدواج میان همجنس‌گرایان در بدنه حکومت امریکا است. وی از ابطال قانون فدرال دفاع از ازدواج توسط قضات دیوان عالی ابراز ناخرسندی کرده است و امیدوار است ایالت­ها خود به تعریف ازدواج به عنوان رابطه میان یک مرد و یک زن ادامه دهند.
دیوان عالی امریکا رأی خود را در دفاع از ازدواج همجنس‌گرایان صادر کرد. بر اساس این رای، از این پس ازدواج همجنس‌گرایان از تمام مزایای قانونی ازدواج دگرجنس‌گرایان برخوردار خواهد بود.دیوان عالی امریکا تصویب کرد:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.