فروش غذای حلال در مک‌دونالد منتفی شد

شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد از تصمیم خود مبنی بر پایان فروش محصولات حلال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی«ajib»، شرکت مک‌دونالد اعلام کرد: از این پس غذای حلال را در رستوران‌‌‌های زنجیره‌ای خود عرضه نخواهد کرد.
بر اساس این گزارش، مسئولان این شرکت آمریکایی با اعلام این که از این پس "مک‌چیکن" و "مک ناگت" غذای حلال را از منوی خود حذف می‌کنند، اظهار داشتند: این اقدام به منظور صرف تمرکز بیشتر بر روی محصولات ملی در دستور کار قرار گرفته است.
در همین حال برخی منابع خبری معتقدند تصمیم جدید مک دونالد بعد از رسوایی چند ماه اخیر پیش‌آمده در این شرکت اتخاذ ‌شده است که طی آن شعبه رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکایی این شرکت در شهر «دیترویت» ایالت میشیگان به خاطر فروش گوشت حلال قلابی به پرداخت ۷۰۰ هزار دلار جریمه شد.
در این پرونده یک مسلمان آمریکایی به نام شکایتی را از این شرکت نزد دادگاه ثبت کرده و مدعی شده بود این شرکت وقتی گوشت‌های حلال به پایان می‌رسد، از گوشت‌های غیرحلال برای تهیه محصولات خود استفاده می‌کند.
این مسلمان آمریکایی همچنین از مک‌دونالد به خاطر آسیبی که از مصرف محصولات قلابی این شرکت شامل حالش شده ‌بود، درخواست غرامت کرده بود.
در پی این اقدام، قاضی آمریکایی این پرونده شعبه رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکایی مک دونالد در دیتریوت، بزرگترین شهر ایالت میشیگان آمریکا را به خاطر این کار به پرداخت 700 هزار دلار جریمه محکوم کرده بود.
 
شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد از تصمیم خود مبنی بر پایان فروش محصولات حلال خبر داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.