مسلمانان امریکا در اندیشه تحقق نهضت اسلامی

دوازدهمین کنفرانس سالانه جمعیت اسلامی امریکایی و اداره مسلمانان امریکای شمالی با عنوان «بنای تدریجی نهضت اسلامی» با حضور مسلمانان ساکن امریکا برگزار شد.

به گزارش دین آنلاین به نقل از خبرگزاری الجزیره در این کنفرانس که روزهای ۲۱ تا ۲۳ دسامبر جاری (۳۰ آذر تا دوم دی‌ماه) در شهر شیکاگو ی آمریکا برگزار شد، چالش‌های فراروی اقلیت مسلمان ایالات متحده آمریکا مورد بررسی قرار گرفت و برخی افراد شرکت‌کننده در کنفرانس، بر تغییر وضعیت مسلمانان آمریکا و راه‌کارهایی برای تغییر چهره منفی آنان در جامعه این کشور تأکید کردند.

بسیاری از شرکت‌کنندگان در کنفرانس شیکاگو عقیده داشتند که تحقق یک نهضت اسلامی نیازمند شناخت و تشخیص دلایل کاهش نفوذ سیاسی مسلمانان آمریکا است، علی‌رغم این که مسلمانان یک قدرت اقتصادی و انتخاباتی قابل ملاحظه‌ را در این کشور تشکیل می‌دهند.

در زمینه تبلیغات رسانه‌ای نیز «امجد قرشیه» استاد ادیان دانشگاه شیکاگو خاطرنشان کرد: مسلمانان در آمریکا حتی یک شبکه ماهواره‌ای ندارند که سخنان خود را به گوش جهانیان برسانند، با وجود اینکه تعداد مسلمانان این کشور از ده  میلیون نفر تجاوز می‌کند.

«محمد موسی الشریف» استاد تاریخ اسلام نیز تأکید کرد: مسلمانان ناچارند که با دیگران تعامل داشته باشند و این کنفرانس‌ها فرصت بسیار خوبی است برای اینکه سیاستمداران، اندیشمندان و علمای غربی با مشکلات مسلمانان آشنا شوند.

وی افزود: آفت ما در این دوره از زمان این است که غیرمسلمانان از ما هراس دارند و دلیل این هراس آن است که در مورد ما شناختی ندارند.

«طارق رمضان» اندیشمند مسلمان نیز در این کنفرانس تصریح کرد: ما باید از گفتار صرف دست برداریم و به مرحله عمل برسیم. ما باید در همه عرصه‌های مربوط به آموزش، عدالت اجتماعی و آزادی‌های مدنی، مشارکت و حضور داشته باشیم.
دوازدهمین کنفرانس سالانه جمعیت اسلامی امریکایی و اداره مسلمانان امریکای شمالی با عنوان «بنای تدریجی نهضت اسلامی» با حضور مسلمانان ساکن امریکا برگزار شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.