پارلمان اوگاندا برای همجنس‌گرایی مجازات حبس ابد تعیین کرد

بر اساس طرحی که در پارلمان اوگاندا به تصویب رسیده، برای ارتباط جنسی بین افراد همجنس، مجازات زندان پیش‌بینی شده که در برخی موارد شامل حبس ابد است.

در این طرح، کسانی که اطلاعات خود از وجود چنین رابطه‌ای را به مقامات گزارش نکنند هم به اقدام مجرمانه محکوم می‌شوند و با مجازات زندان مواجه‌اند.

 

آماما مبابازی، نخست‌وزیر اوگاندا، تصویب این طرح را مردود دانسته و گفته است که هنگام رأی‌گیری درباره آن، تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به حد نصاب نرسیده بود. این امکان وجود دارد که یوروی موسوونی، رئیس‌جمهور نیز با استناد به همین موضوع، از امضای این مصوبه و تبدیل آن به قانون خودداری کند.

حامیان این طرح، تصویب آن را اقدامی مهم برای حفظ ارزش‌های سنتی خانواده خوانده‌اند که به گفته آنان، در معرض تهاجم ارزش‌های غربی قرار دارد. در مقابل، مخالفان این طرح، تدوین آن را به فعالیت و اعمال نفوذ بعضی مسیحیان تبشیری آمریکایی نسبت داده‌اند.

 

جامعه اوگاندا یک جامعه محافظه‌کار است و پارلمان آن کشور لایحه منع پورنوگرافی را تصویب کرد که براساس آن، پوشیدن دامن کوتاه و استفاده از موسیقی و فیلم مرتبط با مسائل جنسی هم ممنوع شده است.

مدافعان حقوق بشر در اوگاندا مصوبه‌های جدید پارلمان را به عنوان نشانه‌هایی از ترویج تعصب و تبعیض محکوم کرده‌اند.

اخیراً یک روزنامه محلی اسامی و نشانی افرادی را منتشر کرد و گفت که آنان همجنس‌گرا هستند. این اقدام از سوی مدافعان حقوق مدنی به شدت تقبیح شده است.

 

منبع: بی‌بی‌سی فارسی
بر اساس طرحی که در پارلمان اوگاندا به تصویب رسیده، برای ارتباط جنسی بین افراد همجنس، مجازات زندان پیش‌بینی شده که در برخی موارد شامل حبس ابد است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.