شجاعی اول، امیرخانی دوم و سرشار سوم شد

سیدمهدی شجاعی در نظرسنجی پیامکی برنامه تلویزیونی «کارنامه» در میان چهارنویسنده به عنوان مورد‌پسندترین نویسنده ایران از سوی مخاطبان این برنامه شناخته شد.

 

برنامه تلویزیونی کارنامه که شب گذشته، پنجشنبه 28 آذر از ساعت 21 در شبکه چهارم سیما و با موضوع نقد و بررسی کتاب پخش شد، در مدت یک ساعت پخش خود، اقدام به برگزاری یک نظرسنجی از مخاطبانش درباره سلیقه آنها در مورد نویسندگان معاصر پرداخت.

در این نظرسنجی که سئوال آن عبارت بود از این که «آثار داستانی کدام نویسنده را بیشتر می‌پسندید»، مخاطبان این برنامه تلویزیونی می‌توانستند از میان چهار گزینه سیدمهدی شجاعی، رضا امیر‌خانی، محمدرضا بایرامی و محمدرضا سرشار، یک نفر را انتخاب و با ارسال پیامک به این برنامه تلویزیونی یک ساعته، نظر خود را به ثبت برسانند.

در پایان این برنامه و بنابر اعلام مجریان آن، سیدمهدی شجاعی با کسب 36.74 درصد از آراء مخاطبان این برنامه در رتبه نخست قرار گرفت و پس از آن رضا امیرخانی با 23.79 درصد، محمدرضا سرشار با 23.37 درصد و محمدرضا بایرامی با 16.10 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

سیدمهدی شجاعی متولد شهریورماه سال ۱۳۳۹؛ روزنامه‌نگار و نویسنده ایرانی است که از حوالی سال‌های ۵۸ و ۵۹ اولین آثار او در مطبوعات و همچنین در قالب کتاب منتشر شدند.

وی در دوران جوانی حدود هشت سال مسئولیت صفحه‌های فرهنگی و هنری روزنامه جمهوری اسلامی و سردبیری ماهنامه صحیفه و رشد نوجوان را به عهده داشت و همزمان در سمت مدیر انتشارات برگ به انتشار حدود ۳۰۰ کتاب از نویسندگان و هنرمندان و محققان کشور همت گماشت.

مسئولیت داوری چند دوره از جشنواره فیلم فجر، جشنواره تئاتر فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان و جشنواره مطبوعات از فعالیت‌های هنری و فرهنگی او طی سال‌های ۶۵ تا ۷۵ به‌شمار می‌روند.

وی همچنین خالق آثار داستانی «سانتاماریا» ، «غیرقابل چاپ» «سری که درد… می‌کند» در زمینه داستان اجتماعی  و نیز کتاب‌های «کشتی پهلو گرفته»، «پدر، عشق و پسر»، «آفتاب در حجاب»، «از دیار حبیب» ، «شکوای سبز»، «خدا کند تو بیایی»، «سقای آب و ادب »، «دست دعا، چشم امید» و رمان «کمی دیرتر…» در زمینه ادبیات مذهبی است.

وی هم‌اکنون مدیر مسئول انتشارات کتاب نیستان است.

برنامه تلویزیونی کارنامه با محوریت کتاب از 22 آبان سال جاری به روی آنتن شبکه چهار سیما رفته است و یک مجله تصویری نقد کتاب است که به صورت هفتگی و زنده پخش می‌شود.

سیدعلی شجاعی، فرزند سیدمهدی شجاعی و نویسنده کتاب‌هایی چون «فرشته‌ها قصه ندارند بانو» و «حا سین نون» مهمان این برنامه بود که پدر او توانست پرمخاطب‌ترین نویسنده ایرانی از سوی مخاطبان این برنامه شناخته شود.

منبع: خبرگزاری مهر
سیدمهدی شجاعی در نظرسنجی پیامکی برنامه تلویزیونی «کارنامه» در میان چهارنویسنده به عنوان مورد‌پسندترین نویسنده ایران از سوی مخاطبان این برنامه شناخته شد.در ارزیابی پرمخاطب ترین یک نظرسنجی تلویزیونی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.