تکفیری‎ها انسانیت را زیرپا گذاشته‎اند

اوقاف شیعه عراق با محکومیت شهادت یکی از علمای شیعه مصر و چهار نفر از همراهانش به دست تکفیری‌ها گفت: تکفیری‎ها انسانیت را زیرپا گذاشته‎اند.

صالح الحیدری رییس اوقاف شیعه عراق در بیانیه ای که روز گذشته صادر شدای قتل شیخ حسن شحاته، از علمای شیعه مصر و چهار نفر از همراهانش در الجیزه این کشور را به شدت محکوم کرد.

وی اظهار داشت: این جنایت دلخراش نشان دهنده تحجر و جهل عاملان آن است که انسانیت را زیر پا گذاشته و بدون توجه به آزادی اندیشه، پیروان همه ادیان و طوایف را  تکفیر می‌کنند. به گزارش خبرگزاری رسا،الحیدری در قبال ادامه این جنایتها در پرتو اندیشه های تکفیری و افزایش آمار قربانیان هشدار داد. وی افزود: گروه‌های تکفیری هیچ اعتقادی به تفکر و تعامل با مذاهب و ادیان مختلف ندارند و همین امر سبب نگرانی همگان شده است. گفتنی است این جنایت فجیع گروه‌های سلفی مصر با واکنش شدیدی از سوی احزاب و شخصت‌های مصری و سایر کشورهای اسلامی مواجه شده است.
اوقاف شیعه عراق با محکومیت شهادت یکی از علمای شیعه مصر و چهار نفر از همراهانش به دست تکفیری‌ها گفت: تکفیری‎ها انسانیت را زیرپا گذاشته‎اند.رییس اوقاف شیعه عراق در واکنش به قتل شیعیان در مصر:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.