ایجاد فتنه طائفه گری و مذهبی در جهان اسلام از برنامه های آمریکاست

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه رهبران سیاسی برخی کشورها عملأ آب بر آسیاب دشمن خود می ریزند، اظهار کرد: مصر با وجود تمام فداکاری هایی که مردم برای سرنگونی طاغوت انجام دادند، شاهد است حکومتی که به نام اسلام روی کار می آید، از خشونت طلب ها و تکفیری ها حمایت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر اوحدی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، در رابطه با کشتار شیعیان مصری بیان کرد: یکی از برنامه های کاملأ روشن آمریکا ایجاد فتنه طائفه گری و مذهبی در جهان اسلام است؛ به همین دلیل مشاهده می شود که در مقابل چشم همه مسلمانان یک کشور با کمال قساوت قلب ، افرادی را تنها به جرم شیعه بودن می کشند، این کار هدفی جز ایجاد و عمق بخشیدن به اختلافات  بین مسلمانان ندارد.

او تصریح کرد: به دلیل وابستگی کاملا روشن این گروه ها به آمریکا و گروه های دیگری که نقشه های آمریکا را پیاده می کنند، مسأله ایجاد فتنه مذهبی در کشورهای اسلامی به ویژه خاورمیانه یکی از توطئه های کاملأ روشن آمریکا به شمار می رود که البته نتیجه ای برای آمریکا به دنبال نداشته است اما به هر حال آمریکا به شدت این طرح را دنبال کرده و روز به روز به این پدیده عمق بیشتری می بخشد.

اوحدی در ادامه با بیان اینکه نتیجه این اختلافات در درجه اول به ضرر امنیت خود کشورهای اسلامی خواهد بود، افزود: به عقیده من سران کشورهای اسلامی باید متوجه این توطئه ها باشند، چرا که این اتفاق، درست چند روز پس از حمایت علنی رییس جمهور مصر از تکفیری ها و وابسته دانستن خود و حزبش به این گروه ها به وقوع پیوست بنابراین این سران باید به اشتباهات خود پی ببرند و تلاش کنند تا این فتنه را خاموش کنند.

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: جلوگیری از گسترش مذهب شیعه، ظاهر ماجراست و اصل قضیه عمق بخشیدن به خشونت و نفرت میان مسلمانان است. آمریکا در صورتی می تواند به اهداف خود برسد که کل جهان تسنن را علیه شیعه و شیعه را نیز علیه اهل سنت بشوراند بنابراین هدف متمرکز آمریکا ایجاد نفرت آشتی ناپذیر بین شیعه و سنی است لذا کشتار و انفجاراتی که گروه های تکفیری انجام می دهند تنها نسبت به شیعه نیست بلکه آنها این عداوت را نسبت به اهل سنت و غیر تکفیری ها نیز انجام می دهند.

اوحدی با بیان اینکه رهبران سیاسی برخی کشورها عملأ آب بر آسیاب دشمن خود می ریزند، اظهار کرد: تکفیری های سوریه تنها با شیعیان، دشمنی ندارند بلکه سنی ها را نیز با قساوت می کشند بنابراین هدف اصلی آمریکا، ایجاد عداوت و نفرت بین پیروان مذاهب است که طبیعتأ شیعه را هدف قرار داده است. منافع آمریکا در منطقه، هم اکنون توسط شیعه در خطر است. حزب الله لبنان، قیام بحرین و اکثریت عراق، شیعه هستند و در حقیقت قدرت در دست شیعیان است. در نتیجه این شیعیان هستند که با آمریکا سازش ندارند اما مشاهده می شود که با وجود تمام فداکاری هایی که مردم مصر برای سرنگونی طاغوت انجام دادند، حکومتی که به نام اسلام  به قدرت می رسد، از همین خشونت طلب ها و تکفیری ها حمایت می کند. می توان گفت به هیچ وجه مشاهده نمی شود که رهبران سیاسی کشورهای انقلابی در مقابل منافع آمریکا باشند بلکه در مسیر منافع آمریکا و اسراییل حرکت می کنند.

او در پایان با اشاره به اینکه ایجاد تفرقه بین مسلمانان، تنها راه دشمن برای مقابله با بیداری اسلامی است، خاطر نشان کرد: سازمان کنفرانس اسلامی نه در گذشته و نه در زمان حال، چندان خاصیتی نداشته است و در حالی که وظیفه اصلی آن، جلوگیری از این فتنه است اما عملأ کاری انجام نداده است. البته مجمع تقریب مذاهب در اندازه خود، اقداماتی انجام داده است اما نباید بزرگی فتنه را در حدی دید که یک مؤسسه اسلامی به نام مجمع جهانی تقریب مذاهب بتواند کاری را از پیش برد. این مؤسسه تلاش می کند اما در اندازه ای که با دعوت از علما و بزرگان، خطر این کشتار را گوشزد کند؛ متأسفانه دشمن، قدرتمند است و امکانات متنوعی در اختیار دارد. هر چند توطئه های دشمن، قرین موفقیت و پیروزی نیست و مجمع جهانی تقریب به اندازه توان خود تلاش می کند اما نمی تواند این فتنه را مهار کند  زیرا این فتنه، بسیار عمیق و گسترده است و دشمن با تمام وجود به صحنه آمده است.
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه رهبران سیاسی برخی کشورها عملأ آب بر آسیاب دشمن خود می ریزند، اظهار کرد: مصر با وجود تمام فداکاری هایی که مردم برای سرنگونی طاغوت انجام دادند، شاهد است حکومتی که به نام اسلام روی کار می آید، از خشونت طلب ها و تکفیری ها حمایت می کند.معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.