کاهش ۵ درصدی ازدواج در کشور/ اعلام دلایل ۹۰ هزار طلاق در سال جاری

معاون قوه قضائیه از کاهش 5 درصدی ازدواج و افزایش 6 درصدی طلاق در کشور خبرداد.

احمد تویسرکانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ گفت: در هفت ماهه سال جاری 467 هزار و 242 مورد ثبت واقعه ازدواج و 90 هزار و 653 مورد ثبت واقعه طلاق در کشور داشته ایم که مهمترین دلایل طلاق در کشور به شرح ذیل است:

7.6 ترک زندگی

6.5 اعتیاد یکی از زوجین

9 دهم دصد محکومیت حبس یکی از زوجین

3.1 ضرب و شتم

3 دهم درصد بیماری صعب العلاج یکی از زوجین

15.3 مححقق نشدن یکی از شروط ضمن عقد

4 درصد استنکاف زوج از پرداخت نفقه

1.2 ازدواج مجدد زوج

7 دهم درصد اختلالات جنسی

1.4 اختلالات روانی و افسردگی

4.1 فقر مالی

9 دهم درصد ارتباطات نا مشروع

15.5 دخالت خانواده ها

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد اجرای طرح کاداستر در کشور اظهار داشت: مجلس طرح جامع کاداستر کشور را نهایی کرده و آماده ارائه در صحن علنی است و اگر تصویب شود مشکلات مربوط به کاداستر از نظر تامین منابع اعتباری برطرف می شود.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال گذشته بودجه این سازمان کاهش 20 درصدی داشته آیا این مشکل برای سال آینده برطرف می شود گفت: ما برای تامین زیرساختها، نگهداری از اسناد و مدارک و بانک اطلاعاتی، تامین سخت افزارها و اجرای طرح کاداستر نیازمند بودجه جهشی و ویژه است که بر اساس این خواسته ها نیازمند بودجه ای 500 میلیارد تومانی برای سال آینده هستیم.

توسرکانی در پاسخ به مهر در مورد سقف فعالیت سردفتران ازدواج و طلاق و اینکه سردفتران بعد از کهولت سن کار خود را به اقوام واگذار می کنند گفت: ثبت وقایع ازدواج و طلاق باید توسط شخص سردفتر انجام شود و افراد دیگر نمی توانند ثبت کنند. همچنین پس از بررسی وضعیت سردفتران ازدواج و طلاق تعیین شد که سردفتران بالای 70 سال از لحاظ صلاحیت علمی و توانایی توسط پزشکی قانونی باید بررسی شوند که برای 40 درصد سردفتران پرونده تشکیل و به دادگاه انتظامی سردفتران ارسال شد تا صلب صلاحیت شوند.

وی افزود: در مورد سردفتران و دفتریاران هم در سال جاری چندین مورد تخلف دیده شده که 5 سردفتر صلب صلاحیت و 17 سردفتر به جزای نقدی محکوم و 29 سردفتر هم 6 ماه از خدمت منفصل شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 
معاون قوه قضائیه از کاهش 5 درصدی ازدواج و افزایش 6 درصدی طلاق در کشور خبرداد.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. دیلا

    من از این نوشته خیلی خوشم امد

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.