همه‌پرسی درباره ازدواج هم‌جنس‌گرایان

مسئله ازدواج هم‌جنس‌گرایان تبدیل به یک تقابل میان کلیسای کاتولیک و حکومت سوسیال دموکرات این کشور شده است.

 

به گزارش دین آنلاین به نقل از دویچه‌وله ترکی استانبولی، مردم کرواسی برای جلوگیری از رسمیت یافتن ازدواج هم‌جنس‌گرایان پای صندوق‌ رأی می‌روند. بر این اساس برای ثبت ازدواج زن و مرد به عنوان تنها شیوه ازدواج در قانون اساسی رأی‌گیری صورت می گیرد. این اقدام با حمایت کلیسای کاتولیک کرواسی صورت می‌پذیرد.

کلیسای کاتولیک چندی است با راه‌اندازی طرحی به نام «به نام خانواده» می‌کوشد تا از جایگاه خانواده و ازدواج زن و مرد دفاع کند و از مطرح شدن شیوه‌های دیگر ازدواج نظیر ازدواج هم‌جنس‌گرایان جلوگیری کند. کلیسای کاتولیک توانسته است در عرض دو هفته، هفتصدهزار امضا در حمایت از جایگاه خانواده جمع‌آوری کند.

مجلس کرواسی در ماه نوامبر مجاب شد تا با طرح این مسئله به صورت همه‌پرسی موافقت کند اما حکومت با آن به عنوان تبعیض در برابر هم‌جنس‌گرایان مخالفت و آن را رد کرد. حتی پیش از آن لایحه‌ای در حمایت از ازدواج هم‌جنس‌گرایان برای ارائه به مجلس آماده کرده بود.

گفتنی است ‌هم‌جنس‌گرایان در سال 2002 میلادی رژه افتخار در این کشور برپا کردند که با مخالفت شدید محافظه‌کاران مواجه شد. در سال‌های اخیر بحث هم‌جنس‌گرایی از حالت تابو در میان مطبوعات خارج شده است.

هم‌اکنون اکثر قریب به اتفاق مردم کرواسی که 90 درصد آنان پیروی کلیسای کاتولیک هستند، هم‌جنس‌گرایی را به عنوان یک انحراف می‌شناسند.
مسئله ازدواج هم‌جنس‌گرایان تبدیل به یک تقابل میان کلیسای کاتولیک و حکومت سوسیال دموکرات این کشور شده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.