مفتی اعظم عربستان: به دلیل توسعه “مسجد الحرام”، کاهش تعداد حجاج امری ضروری است

مفتی اعظم عربستان سعودی به دلیل عملیات توسعه “مسجد الحرام”، کاهش تعداد حجاج را امری ضروری دانست.

شیخ “عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ”، مفتی اعظم عربستان سعودی و رئیس هیئت علمای بزرگ این کشور روز یک شنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عربستان (واس) تاکید کرد که به دلیل عملیات توسعه “مسجد الحرام”، کاهش تعداد حجاج امری ضروری است.

 

شیخ “عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ” با تاکید بر اینکه دولت عربستان سعودی همواره در تلاش است تا به حجاج بیت الله الحرام خدمت کند و ادای مناسک حج را برای آنها آسان تر سازد، اظهار داشت: عربستان به خدمت رسانی به حجاج اهمیت زیادی می دهد و برای آسودگی آنها همواره در تلاش است، چرا که هیچ انسانی در زمینه خدمت رسانی به حجاج کوتاهی نمی کند.

 

به گزارش سرویس ترجمه “شفقنا”، مفتی اعظم عربستان سعودی به دلیل عملیات توسعه “مسجد الحرام”، کاهش تعداد حجاج را امری ضروری دانست و گفت: عملیات توسعه “مسجد الحرام” مسئله بسیار مهمی است، چرا که پس از پایان این عملیات، در هر ساعت بیش از 105 هزار فرد می توانند خانه خدا را طواف کنند.

 

رئیس هیئت علمای بزرگ عربستان سعودی افزود: خدا را شکر پروژه توسعه “مسجد الحرام” خوشحال کننده است، کاهش تعداد حجاج در سال جاری و تا زمان پایان این پروژه نیز یک کار خوب و امری ضروری است.

 

شیخ “عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ” در پایان از تمامی مسلمانان خواست ضمن حمایت از این مسئله، با دولت عربستان سعودی در راستای اجرایی شدن آن و دستیابی به منافع عمومی همکاری کنند.
مفتی اعظم عربستان سعودی به دلیل عملیات توسعه “مسجد الحرام”، کاهش تعداد حجاج را امری ضروری دانست.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.