اعلام ۳ روز عزای عمومی به دلیل کشتار شیعیان در مصر

رهبر جریان صدر عراق از مسلمانان جهان خواست به دلیل قتل شیخ حسن شحاته و 3 تن از شیعیان در مصر به دست سلفی‎گرایان، 3 روز عزای عمومی اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در پیامی شهادت شیخ حسن شحاته از رهبران شیعه مصر و سه تن دیگر را به دست سلفی گرایان به شدت محکوم و از مسلمانان خواست 3 روز عزای عمومی اعلام کنند. در این پیام آمده است: چنین جنایتهایی به هیچ وجه مورد رضای خداوند متعال و پیامبر اکرم(ص) نبوده و با عقل و عرف سازگار نیست. سید مقتدی صدر افزود: مسؤولیت مخدوش ساختن دین مبین اسلام و انجام مسائل مغایر رسالت نبوی برعهده گروه منحرف و گمراه سلفی است. به قتل رساندن مردم و کشاندن آنها در خیابان ها در دوران پیامبر(ص) و معصومان و اولیا دیده نشد و تنها از سوی این جاهلان صورت می گیرد. وی تأکید کرد: سخن گفتن با این افراد هیچ فایده ای ندارد، زیرا سخنان خداوند در این افراد تأثیری نداشته است. رهبر جریان صدر عراق ادامه داد: مصری‎ها باید به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی بپردازند نه اینکه هموطنان خود را مورد هدف قرار دهند. سید مقتدی صدر بر لزوم موضع گیری قاطع الازهر در قبال این جنایت تأکید کرد و از همه مسلمانان جهان خواست تا 3 روز عزای عمومی اعلام کنند. گفتنی است سلفی گرایان روستای الجیزه مصر به منزل یکی از شیعیان که شیخ حسن شحاته و دو تن از برادرانش در آن حضور داشتند، یورش برده و به ضرب و شتم حاضران در منزل پرداختند. شیخ حسن شحاته، دو تن از برادارنش و یکی از شاگردانش بر اثر این حمله به شهادت رسیدند. این جنایت بدون عکس العمل خاصی از نیروهای امنیتی صورت گرفت.
رهبر جریان صدر عراق از مسلمانان جهان خواست به دلیل قتل شیخ حسن شحاته و 3 تن از شیعیان در مصر به دست سلفی‎گرایان، 3 روز عزای عمومی اعلام کنند.مقتدی صدر خواستار شد؛

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.