هولوکاست خودخواسته ناشی از فقر در اسرائیل

رکود اقتصادی و مشکلات ناشی از آن در جهان، اسرائیل را هم تحت تاثیر قرار داده و به هولوکاستی خودخواسته و تدریجی در این کشور منجر شده است.

به گزارش تلویزیون اسرائیل به نقل از مقامات پلیس شب گذشته یک نفر اقدام به خودسوزی کرده و به دلیل سوختگی شدید ناشی از به مرکز درمانی «شبا» منتقل شده است. این فرد خود را در یکی از خیابان‌های تل‌آویو به آتش کشیده است.

این مرد 55 ساله احتمالا به دلیل مشکلات اقتصادی دست به خودسوزی زده است. با این حال تحقیقات در این مورد در جریان است.
این فرد پیش از خودسوزی هیچ یادداشت یا پیامی در مورد انگیزه خود برای این اقدام بر جای نگذاشته است. هنوز خبری در مورد هویت این فرد منتشر نشده است.

ماه گذشته هم یک فرد 65 ساله خود را در نزدیکی فروشگاهی در «نتانیا» به آتش کشید. وی در جریان این حادثه با 70درصد سوختگی مواجه شد.

اولین مورد جدی از خودسوزی‌های اعتراضی را سال گذشته فردی به نام «موشه سلمان» انجام داد.

وی در جریان این خودسوزی جان خود را از دست داد، اما در یادداشتی که از او به جا مانده، وی به شدت مقامات اسرائیل را مورد انتقاد قرار داده و نوشته بود:  آن‌ها «هرآنچه من داشتم را به یغما بردند». پس از اقدام این فرد، زنجیره‌ای از خودسوزی‌های اعتراضی در فلسطین اشغالی به راه افتاد که نوعی هولوکاست تدریجی اما خودخواسته را می ماند.
 
رکود اقتصادی و مشکلات ناشی از آن در جهان، اسرائیل را هم تحت تاثیر قرار داده و به هولوکاستی خودخواسته و تدریجی در این کشور منجر شده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.