دومین ایالت بزرگ آلمان نیز اسلام را به رسمیت شناخت

پس از ایالات برمن، هسه و هامبورگ، ایالت نیدرزاکسن که دومین ایالت بزرگ آلمان محسوب می‎شود نیز اسلام را به رسمیت شناخت.

 

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه خبری "On Islam"، مقامات ایالت نیدرزاکسن، دومین ایالت بزرگ آلمان از نظر وسعت اعلام کردند که اسلام را به عنوان یک دین رسمی در این منطقه به رسمیت شناخته اند. 

 

مقامات دومین ایالت بزرگ آلمان همچنین بر نقش کلیدی مسلمانان در جامعه آلمان تاکید کردند.

 

استفن ویل، نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن در ین ارتباط به خبرگزاری آناتولی گفت: در گذشته بدبینی های دوطرفه ای میان مسلمانان و مقامات اجرایی وجود داشت و دولت آلمان قصد دارد که با به رسمیت شناختن اسلام به عنوان یک دین رسمی احترام خود را نسبت به مسلمانان نشان دهد.

 

وی در حاشیه جلسه ای با نمایندگان سازمان های اسلامی که به منظور بحث و بررسی در مورد پذیرش اسلام به عنوان یک دین رسمی در نیدرزاکسن تشکیل شده بود، این خبر را اعلام کرد.

ییلماز کیلیچ، رییس اتحادیه استانی نیدرزاکسن و برمن، آونی آلتینر رییس شورای شهر هانوفر و حسین مات، رییس اتحادیه علوی های آلمان به همراه چندین سیاستمدار دیگر آلمانی در این جلسه حضور داشتند.

 

امضای قرارداد با مقامات چهار ایالت آلمان و به رسمیت شناخته شدن اسلام در این ایالت اولین گام اساسی برای مسلمانان آلمان محسوب می شود تا بتوانند دین خود را در سطح وسیع تری در این کشور اروپایی مطرح کنند.

 

در ماه ژانویه گذشته نیز ایالات برمن، هامبورگ و هسه اعلام کردند که سازمان های اسلامی را به عنوان نهادهای دینی رسمی به رسمیت می شناسند و قراردادی را نیز در همین ارتباط با آنان امضاء کرده‌اند.

 

چنین قراردادهایی یک تحول بسیار مهم در روابط میان ایالات آلمان و انجمن های مسلمانان در این کشور محسوب می شود.

 

شناخته شدن گروه های اسلامی به عنوان سازمان های دینی رسمی به آنان اجازه می دهد که به مسلمانان در زندان ها، بیمارستان ها و سایر نهادهای دولتی کمک کنند.

 

طبق آمارهای دولتی، حدود 3.8 تا 4.3 میلیون مسلمان در آلمان زندگی می کنند که بیش از 5 درصد از کل جمعیت 82 میلیون نفری این کشور را تشکیل می دهند.

 

 
پس از ایالات برمن، هسه و هامبورگ، ایالت نیدرزاکسن که دومین ایالت بزرگ آلمان محسوب می‎شود نیز اسلام را به رسمیت شناخت.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.