سوزاندن جسد زن مسلمان در آلمان جنجال برانگیز شد

سوزاندن جسد یک زن مسلمان در آلمان بر خلاف قوانین اسلامی اعتراض های گسترده ای را از سوی مسلمانان این کشور به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «اسلام تودی»،سوزاندن جسد یک زن مسلمان در جنوب غربی آلمان در شهر «ویبلینگن»موجب خشم بسیاری از مسلمانان در این کشور شده است.

تورکر اری،دبیر کنسولی «استاتگارت» در این باره گفت:من به مقامات آلمانی تاکید کرده بودم که سوزاندن جسد در دین اسلام غیر قابل قبول است.

جسد این زن مسلمان که ماه گذشته در خانه اش پیدا شد از سوی مقامات آلمانی به سردخانه منتقل شد و در انجا تصمیم مقامات برای سوزاندن این جسد اتخاذ شد.

آلمانی ها حتی کنسولگری ترکیه را از مرگ این زن مطلع نکردند و به طور خودسرانه اقدام به سوزاندن او کردند.

در اعتراض گسترده مسلمانان آلمان به این اقدام،مارتین استاب،شهردار «ویبلینگن» مدعی شد که مقامات به تصور اینکه این زن «لامذهب» است جسد او را سوزاندند.

و در عین حال گفت که مسئولان به اشتباه مرتکب این اقدام شده و باید کنسولگری ترکیه را در جریان

می گذاشتند.

اما با ادامه اعتراض ها سر کنسولگری استاتگارت نامه ای به وزر کشور نوشت تا این مسئله را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد. اری در این باره گفت:ما این موضوع را به دقت پیگیری می کنیم و تا پاسخ قانع کننده ای دریافت نکنیم دست از اعتراض برنمی داریم. دین اسلام سوزاندن جسد را بی احترامی به جسم یک انسان می داند و به همین دلیل این اقدام را ممنوع کرده است.

در حال حاضر حدود چهار میلیون مسلمان در آلمان زندگی می کنند و تنها 220 هزار نفر از آنها ساکن برلین هستند. ترک ها حدودا دو سوم جمعیت مسلمان آلمان را تشکیل می دهند. آلمانی ها اخیرا رویکردهای خصومت آمیزی نسبت به حضور مسلمانان در این کشور اتخاذ کرده اند. این رویکرد به تبعیت از سیاست های آمریکا و غرب علیه اسلام و مسلمانان و ترویج تبلیغات ضد اسلامی رو به گسترش است.
سوزاندن جسد یک زن مسلمان در آلمان بر خلاف قوانین اسلامی اعتراض های گسترده ای را از سوی مسلمانان این کشور به دنبال داشته است.بی احترامی آلمانی ها به قوانین اسلامی: 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.