جلب نظر مخاطبان کتاب در ۷ ثانیه

کارگاه «برندینگ و تبلیغات کتاب» با حضور «شهرزاد اسفرجانی»، برنامه‌‌ریز و هدایت‌گر برند، برگزار شد

در این جلسه که در سه بخش و با حضور «شهرزاد اسفرجانی»، برنامه‌‌ریز و هدایت‌گر برند برگزار گردید، به مباحث مهمی از جمله تعریف و هویت برند، طراحی هویت برند، استراتژی، جایگاه سازی و جایگاه برند، چکیده برند و… پرداخته شد.
اسفرجانی در بخش اول این کارگاه به ارایه توضیحاتی در مورد مفهوم برند و شیوه درست تبدیل شدن به یک برند اشاره کرد و گفت: اولین گام برای تبدیل شدن به یک برند محبوب و پرطرفدار و موفق این است که بدانیم مخاطب محصولات ما چه کسانی هستند، چه انتظاراتی از ما دارند و به دنبال رسیدن به چه هدفی هستند. با پاسخ دادن به این سوالات مهم و اساسی می‌توانیم در مرحله بعد سراغ ورود به شیوه زندگی مخاطبانمان بر اساس نیازهایشان، برویم.
وی غرور کاذب را یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب‌رسان به به یک برند دانست و اضافه کرد: وقتی یک برند دچار غرور شود، بزرگترین ضربه را خورده و زمین‌گیر خواهد شد.
این مدرس حوزه تبلیغات در ادامه توجه به زاویه دید مشتری را یکی از عوامل مهم در رسیدن به فروش بالا توصیف کرد و اظهار داشت: در گذشته خرید کتاب در کشور به وفور صورت می‌گرفت درحالیکه چند سالی است که ما به شدت در این حزوه دچار ضعف هستیم. یکی از عواملی که می‌تواند مشتری را به محصول فرهنگی نزدیک کند، شکل ظاهری آن و بسته‌بندی این محصول است که در جلب نظر خریدار تاثیرگذار است.
اسفرجانی مدت زمان تصمیم‌گری مخاطب برای خرید یک کتاب بر اساس جلد آن را 7 ثانیه عنوان کرد و گفت: ناشر مدت 7 ثانیه وقت دارد تا با طرح جلد و ظاهر کتاب خود به مشتری نزدیک و او را برای خرید آن کتاب قانع کند. در حالیکه متاسفانه در کشور ما توجه چندانی به طرح روی جلد نمی‌شود. خیلی از کتاب‌هاهستند که محتوایی بسیار مهم و باارزش دارند، اما طرح جلدشان چندان مناسب نیست.
عناصر نه گانه فرآیند ارتباط ( فرستنده پیام و گیرنده و …)، مراحل طراحی ارتباط موثر، بازار هدف (مخاطبان)، جاذبه‌ها (منطقی، عاطفی و اخلاقی )، انتخاب رسانه، گردآوری بازخورد و مزایای برند از دیگر مباحثی بود که در این جلسه با حضور 35 ناشر و فعال فرهنگی به آن پرداخته شد.
گفتنی است جلسه پایانی این کارگاه پنجشنبه 4 مهر  با عنوان «برندینگ و تبلیغات برای یک موسسه انتشاراتی» برگزار خواهد شد.
کارگاه «برندینگ و تبلیغات کتاب» با حضور «شهرزاد اسفرجانی»، برنامه‌‌ریز و هدایت‌گر برند، برگزار شددر کارگاه «برندینگ و تبلیغات کتاب» مطرح شد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.