معرفی اسلام از سوی مسلمانان فرانسه در روز میراث اروپایی

مساجد فرانسه با شرکت در برنامه «روزهای میراث اروپایی» و باز گذاشتن در‎های خود به مدت دو روز، میراث اسلامی را به مردم فرانسه معرفی کردند.

به گزارش رسا به نقل از پایگاه "On Islam"، هزاران نفر از مردم فرانسه در چارچوب برنامه «روزهای میراث اروپایی» از مساجد این کشور که درهای خود را به مدت دو روز برای بازدید همگان باز گذاشته بودند، دیدن کردند. 

 

مردم فرانسه روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری به دیدن مکان‌های تاریخی و مذهبی مختلف و از جمله مساجد متعدد کشورشان رفته و از نزدیک با فرهنگ و معماری اسلامی آشنا شدند.

 

این مراسم فرصت مناسبی در اختیار مسلمانان فرانسه قرار داد تا با معرفی اسلام حقیقی به غیرمسلمانان، آنان را از حقایق نادرستی که رسانه‌های گروهی سعی دارند در مورد اسلام تبلیغ کنند، آگاه کنند.

 

غیرمسلمانان نیز در این دو روز فرصت یافتند که علاوه بر معماری اسلامی از نزدیک با اعتقادات اسلامی و از جمله دیدگاه اسلام در مورد نقش زنان در جامعه آشنا شوند.

 

بسیاری از مساجد فرانسه برای نخستین بار درهای خود را برای بازدید عموم گشودند. مسجد «السلام» شهر نانت که در نوامبر 2012 میلادی افتتاح شد، از جمله این مساجد است. سایر مساجد عضو اتحادیه سازمان‌های اسلامی فرانسه نیز درهای خود را به روی بازدیدکنندگان غیرمسلمان گشودند.

 

مسجد جامع شهر لیموژ، مسجد «صحابه»،  مسجد «عثمان» در منطقه ویوربن، مسجد جامع «النور» در منطقه کیورشن و مسجد جامع شهر لیون از جمله این مساجد به شمار می‌روند.

 
مساجد فرانسه با شرکت در برنامه «روزهای میراث اروپایی» و باز گذاشتن در‎های خود به مدت دو روز، میراث اسلامی را به مردم فرانسه معرفی کردند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.