انتقاد برنده جایزه صلح نوبل از امریکا و اسرائیل

برنده صلح نوبل در گفتگویی با روزنامه واشنگتن پست از دولت های امریکا و اسرائیل به دلیل آنچه در سوریه و فلسطین می گذرد انتقاد کرد.

به گزارش واشنگتن پست سراسقف بازنشسته انجلیکن دزموند توتو که اصالتا اهل افریقای جنوبی است و به دلیل مبارزه با آپارتاید در این کشور جایزه صلح نوبل را در ویترین افتخارات خود دارد مدت هاست که با سفر به اقصی نقاط جهان درباره صلح جهانی سخنرانی می کند و همین روزها نیز قرار است یک مرکز مطالعاتی در امریکا به نام وی احداث شود.
 

دزموند توتو در مصاحبه خود با انتقاد تلویحی از نیت حمله دولت امریکا به سوریه گفت: از اینکه بسیاری از مردم امریکا با جنگ و حمله به سوریه مخالفت کردند خوشحالم. ما باید بهترین راه حل را برای سوریه پیش بگیریم و این کشور باید به کشوری بهتر و ملتی پیشروتر تبدیل شود چرا که آنها هم مانند برادران ما هستند.
 

وی همچنین با عاقلانه و منطقی خواندن مواضع خود و در اشاره به فلسطین گفت: واقعا باید بروید و ببینید که در اردوگاه ها و ایستگاه های بازرسی (سربازان اسرائیلی) چه بلایی بر سر مردم می آورند. باید بروید و ببینید با سرزمین مادری فلسطینی ها چه کرده اند. من همواره به دوستان یهودی خود توصیه می کنم بروید و با خود اندیشه کنید که از کجا آمده اید؟ آیا کتب مقدس یهود نگفته اند که «با دیگران به عدالت رفتار کنید»؟
 
برنده صلح نوبل در گفتگویی با روزنامه واشنگتن پست از دولت های امریکا و اسرائیل به دلیل آنچه در سوریه و فلسطین می گذرد انتقاد کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.