بازداشت خانگی خاخام بزرگ اسراییل

یک روزنامه چاپ روسیه نوشت: خاخام اشکنازی و یکی از دو خاخام بزرگ اسراییل روز گذشته دستگیر شد.

به گزارش شفقنا به نقل از واحد مرکزی خبر، روزنامه لنتا نوشته است: یونا متسگر به دریافت رشوه ، کلاهبرداری و پولشویی متهم است. پلیس ده ساعت از وی بازجویی کرده و سپس وی را تحت بازداشت خانگی قرار داده است.

علاوه بر وی سه تن از همدستانش از جمله راننده شخصی نیز تحت بازجویی قرار دارند. بر اساس این گزارش طی بازجویی از خانه این خاخام، رایانه و یک سری مدارک توقیف شده است.

این عملیات را نیروهای اداره مبارزه با کلاهبرداری در اسراییل برعهده داشته اند. به عقیده آنها مظنون پول های چند صندوق خیریه را به سرقت برده و میزان خسارت وارد شده به ده ها هزار دلار می رسد.

به گفته وکیل متسگر، موکلش این اتهامات را رد و درعین حال آمادگی خود را برای همکاری با بازجویان اعلام کرده و به همه پرسش هایی که پلیس داشته پاسخ داده است.

متسگر فقط به فاصله چند روز تا پایان اختیارات ده ساله اش دستگیر شده است. انتظار می رود داوید لاو پیروز بعدی انتخابات خاخام اشکنازی باشد.

متسگر در سال 2005 هم به کلاهبرداری و رشوه خواری متهم شده بود ولی یک سال بعد پرونده به دستور مناخم مازوزا دادستان کل اسرائیل مختومه اعلام شد. داستان با اشاره به رفتار نامناسب متسگر طی تحقیقات از وی خواسته بود استعفا کند.

این نخستین بار نیست که مقامات اسراییل اتهاماتی علیه خاخام ها مطرح می کنند. اواخر سال 2012 الیاخ باکشی-دورون به تحویل اسناد جعلی به سربازها و پلیس متهم شده بود که زمینه افزایش حقوق آنها را فراهم می کرد.
یک روزنامه چاپ روسیه نوشت: خاخام اشکنازی و یکی از دو خاخام بزرگ اسراییل روز گذشته دستگیر شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.