سخنان منتسب به من در مورد سوریه به هیچ‌وجه صحیح نیست/حمله خارجی به سوریه محکوم است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اخیراً نقلی از بنده در مورد سوریه بهانه سوء استفاده و تخریب‌های جدید توسط برخی رسانه‌ها را فراهم کرد که به هیچ وجه صحیح نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در دیدار اعضای کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران، با تأکید بر جایگاه رفیع و بی‌بدیل شهدا و جانبازان در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدا و خانواده‌های آنان و ایثارگران، گل سر سبد نیروهای ارزشی کشورند چون از بالاترین و ارزشمندترین سرمایه، یعنی جان و هستی خود و عزیزانشان برای حفظ و تداوم انقلاب گذشته‌ و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در واقع از جمله صاحبان اصلی انقلاب به شمار می‌روند.

وی خون شهدا، صبر و استقامت خانواده‌های معزز آنان و ایثارگران را ضامن حفظ و تداوم انقلاب در مسیر صحیح و درست خود توصیف کرد و با اشاره به بحرانهایی که برای جهان اسلام در حال تکوین است بویژه تهدیداتی که علیه کشور سوریه انجام می‌شود، گفت: استکبار جهانی، درصدد سلطه مسلمانان در کشورهای اسلامی منطقه است و در مورد سوریه نیز تهدید به دخالت و حمله مستقیم در این کشور کرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با محکوم کردن شدید تهدیدات اخیر آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه کشور سوریه گفت: متأسفانه مردم سوریه که حدود دو سال است درگیر جنگ داخلی و انواع رنج‌ها وآوارگی کم‌سابقه هستند، در حال حاضر نیز مورد تهدید خارجی به بهانه‌های  هنوز اثبات نشده استفاده از سلاح شیمیایی قرار گرفته‌اند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انتقاد شدید از همنوایی برخی رسانه‌های داخلی با اهداف دشمن که حاضرند برای حفظ مصالح و منافع جناحی و سیاسی، به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش بکشند، گفت: اخیراً نقلی از بنده در مورد سوریه، بهانه سوء استفاده و تخریب‌های جدید توسط این گونه رسانه‌ها را فراهم کرد که به هیچ وجه صحیح نیست.

وی افزود: کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی از جمله شیمیایی، توسط هر فرد، یا گروه، یا حکومتی در همه مکاتب و مذاهب، به ویژه دین مبین اسلام، مذموم و محکوم است و این دول غربی بودند که در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، امکانات و مجوز بکارگیری اینگونه سلاحها را به عراق دادند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأکید کرد: ما براساس اعتقاداتمان به رغم توانایی استفاده از چنین سلاح‌هایی، هرگز مقابله به مثل نکردیم و کاربرد چنین سلاحهایی را نیز محکوم و آنرا حرام می‌دانیم.

در ابتدای این دیدار آقای میعاد صادقی رئیس کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران و تنی چند از حاضران بطور جداگانه سخنانی درخصوص مسائل و مشکلات این خانواده‌ها و مراتب وفاداری و پایبندی آنان به اهداف و ارزشهای انقلاب و نظام اسلامی و انتظارات ایثارگران بیان داشتند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اخیراً نقلی از بنده در مورد سوریه بهانه سوء استفاده و تخریب‌های جدید توسط برخی رسانه‌ها را فراهم کرد که به هیچ وجه صحیح نیست.آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.