نامه سرگشاده اسقف های کاتولیک آمریکا به اوباما: به جای تشدید بحران سوریه، راهی برای جلوگیری از کشتار مردم پیدا کنید

اسقف های کاتولیک آمریکایی در نامه ای سرگشاده به اوباما، وی را به اجتناب از دخالت نظامی در سوریه و تلاش برای حل سیاسی بحران این کشور فراخواندند.

مجمع اسقف های کاتولیک آمریکا در نشست روز چهارشنبه خود با نگارش نامه ای سرگشاده به باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور وی را به ممانعت از تشدید بحران در سوریه موعظه کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از العالم، در این نامه آمده است: استفاده از سلاح های شیمیائی در سوریه محکوم و فاجعه انسانی در این کشور نگران کننده است؛ از این رو به جای تشدید بحران باید تدابیری برای جلوگیری از کشته شدن مردم اتخاذ کرد.

اسقف های کاتولیک آمریکا در این نامه آورده اند: پاپ فرانسیس و اسقف های خاورمیانه آشکارا اعلام کرده اند که حمله نظامی به سوریه نتیجه عکس و منفی خواهد داشت و تنها منجر به وخیم تر شدن وضعیت اسفبار این کشور خواهد شد.

این نامه می افزاید: ما از دولت آمریکا می خواهیم که با دیگر دولت ها برای برقراری آتش بس در سوریه، آغاز مذاکرات واقعی، ارسال کمک های بشردوستانه و کمک به تأمین حقوق همه شهروندان سوری از جمله مسیحیان و دیگر اقلیت ها تلاش کند.

پیش از این نیز پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان ضمن مخالفت با حمله نظامی غرب به سوریه، از برگزاری مراسم دعا در روز شنبه برای تحقق صلح در سوریه خبر داده بود.
اسقف های کاتولیک آمریکایی در نامه ای سرگشاده به اوباما، وی را به اجتناب از دخالت نظامی در سوریه و تلاش برای حل سیاسی بحران این کشور فراخواندند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.