مسلمانان درتدارک راهپیمایی روز یازده سپتامبردر واشنگتن/خواستار تساهل هستیم

عیسی حاج یکی از سازمان دهندگان این راهپیمایی در مصاحبه با یو اس نیوز اند ورلد ریپورت گفت که این راهپیمایی با هدف اعتراض به شنود تلفن توسط پلیس فدرال و تلاش رسانه ها در مترادف قراردادن واژه ی تروریسم و مسلمانان ها برگزار خواهد شد.

 

ماه آینده دوازدهمین سالروز حمله ی بزرگ تروریستی یازده سپتامبر 2001 است که جان سه هزار آمریکایی را گرفت. گروه اسلامی موسوم به کمیته ی اقدام سیاسی مسلمانان آمریکا تصمیم به برگزاری یادبودی برای این حادثه گرفته است. به همین منظور این کمیته راهپیمایی بزرگی در پایتخت برگزار خواهد کرد و طی آن خواستار تساهل بیشتر درمورد مسلمانان خواهد شد.

 

این گروه در اعلامیه ای که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است هدف از برگزاری«راهپیمایی میلیونی مسلمانان» را تقاضا برای «حمایت از حقوق شهروندی مسلمانان آمریکا از سوی دولت» و«تصویب قانونی برای حمایت از حقوق این دسته از مسلمانان بر مبنای متمم اول قانون اساسی»اعلام کرده است.

 

این گروه همچنین از باراک اوباما رئیس جمهور این کشور مصرانه خواسته است که به وعده ی خود در اولین مبارزه ی انتخاباتی اش مبنی بر ایجاد دولت شفاف، جامه ی عمل پوشانده و گزارش کمیسیون تحقیق درباره ی حادثه ی یازده سپتامبر را برای آگاهی مردم آمریکا منتشر نماید.

 

در این اعلامیه آمده است: «ما مسلمانان آمریکا مخالف خشونت و تروریسم هستیم و از حقوق اساسی همه ی آمریکایی ها دفاع می کنیم. در راستای این هدف از امسال به بعد، یک میلیون مسلمان آمریکایی را به پایتخت آورده و به طور سالانه در یازده سپتامبر در واشنگتن راهپیمایی خواهیم کرد.»

 

این اعلامیه می افزاید: « در پی حوادث هولناک یازده سپتامبر 2001 نیویورک ، کشور ما برای همیشه تغییر کرد. تمام کشور قربانی عملیاتی شد که در آن روز صورت گرفت. هم مسمانان و هم غیر مسلمانان از این مسأله آسیب دیدند اما ما مسلمانان پس از گذشت 12 سال، هنوز قربانی آن حادثه به شمار می آییم چرا که ما به عنوان عاملان جنایت شناسانده شدیم. تا به امروز همه ی رسانه ها و سازمان های ضد اسلامی درمورد مسلمانان و دین اسلام اظهارات توهین آمیز و افتراگونه ای انجام داده اند. با این حال دولت ما بیکار نشسته و حرکتی برای حمایت از آزادی های ما انجام نمی دهد یا اینکه با ادامه ی جنگ علیه تروریسم در کشورهای اسلامی، تشکیل جلسات غیر رسمی کنگره ی آمریکا در مورد اسلام در آمریکا و تغییر در قانون ان دی اِی اِی [ قانون حق دفاع ملی ] اوضاع را وخیم تر می کند.»

 

عیسی حاج، از سازمان دهندگان این راهپیمایی، به یواس نیوز اند ورلد ریپورت گفت که این تظاهرات با هدف اعتراض به شنود تلفن توسط پلیس فدرال و تلاش رسانه ها در مترادف سازی واژه ی تروریسم و مسلمان ها برگزار خواهد شد.

 

فاکس نیوز به نقل از دکتر زهدی یاسر رئیس گفتمان اسلامی برای دموکراسی گفت که این کمیته یک گروه مسأله داری است که تلاش می کند از حادثه ی یازده سپتامبر بهره برداری کند. آ ن ها عده ای به اصطلاح «اهل حقیقت»هستند که [معتقدند دولت آمریکا سزاوار سرزنش است]. وی برخی از رهبران آن را متهم به « یهودی ستیزی خصمانه کرد که گمان می کنند یازده سپتامبر تئوری توطئه بوده است.»

 

این گروه امیدوار است موفقیت راهپیمایی میلیونی سال 1995 در واشنگتن را تکرار کند که هدف آن ارائه ی دیدگاهی متفاوت از مردان سیاه پوست به جامعه بود.»

 

به گزارش فاکس نیوز در پی انتقاد شدید ازاین راهپیمایی، مسوولان آن درصدد تغییر نام آن به «راهپیمایی میلیونی آمریکائیان علیه ترس» برآمدند که به دلیل جلب توجه نه چندان زیاد،ظاهرا به همان عنوان اصلی برگشته اند.

 

منبع

 
عیسی حاج یکی از سازمان دهندگان این راهپیمایی در مصاحبه با یو اس نیوز اند ورلد ریپورت گفت که این راهپیمایی با هدف اعتراض به شنود تلفن توسط پلیس فدرال و تلاش رسانه ها در مترادف قراردادن واژه ی تروریسم و مسلمانان ها برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.