بسیاری از افرادی که در زندان‌ها به سر می‌برند، مجرم نیستند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: بسیاری از افرادی که در زندان‌ها به سر می‌برند، مجرم نیستند و غیر عمد در زندان افتاده‌اند، خانواده مجرمان هم گناهی ندارند که بخواهند برای ملاقات شرایط نامناسب زندان‌ها را تحمل کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: پس از گذشت سال‌ها و گسترش شهرها، ساختمان زندان‌ها وارد محدوده شهری شده و برای گسترش آنها با کمبود فضا و گرانی قیمت زمین‌های همجوار مواجه می‌شوند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد عدالت را از شاخصه‌های اصلی یک قاضی برشمرد و اظهار کرد: قاضی باید پناه مردم باشد بنابراین رفتار وی در دادگاه باید کاملا بی طرفانه و از روی انصاف باشد.

وی درباره ساماندهی امور زندان‌ها تاکید کرد و گفت: بسیاری از افرادی که در زندان‌ها به سر می‌برند، مجرم نیستند و غیر عمد در زندان افتاده‌اند، حتی خانواده افراد مجرم هم گناهی ندارند که بخواهند برای ملاقات نزدیکان خود شرایط نا مناسب زندان‌ها را تحمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری فروش زمین‌های زندان‌های داخل شهر و انتقال آن به بیرون از شهر را تنها راه گذر از مشکلات به وجود آمده درباره ظرفیت زندان‌ها دانست و ایجاد بازارچه، رستوران و استراحتگاه در کنار زندان‌ها را برای رفاه حال ملاقات کنندگان پیشنهاد داد و گفت: در راه اندازی این مراکز می‌توان از ظرفیت‌های زندانیان استفاده و محل درآمدی برای زندان باشد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، معاون اول رئیس قوه قضائیه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در سیستم قضائی استان اصفهان خاطر نشان کرد: توجه و توکل به خدا برای همه انسان‌ها ضروری است لیکن مجموعه قضائی چون برای جان و مال و ناموس مردم تصمیم می‌گیرند، باید بیش از دیگران ورع داشته و به خدا توجه نمایند.

وی از همت و حمایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در مرتفع شدن مشکل زندان استان تقدیر کرد و گفت: سیستم قضائی همواره به راهنمایی‌ها و ارشادات علمایی چون شما نیازمند است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: بسیاری از افرادی که در زندان‌ها به سر می‌برند، مجرم نیستند و غیر عمد در زندان افتاده‌اند، خانواده مجرمان هم گناهی ندارند که بخواهند برای ملاقات شرایط نامناسب زندان‌ها را تحمل کنند.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. عبدالرحیم

    اینها مربوط به آندست افراد است که به حکم دادگاه به زندان افتاده اند که حالا ایشان می گوید خیلی هاشان غیرعمد مرتکب جرم شده اند. حال چه باید گفت درباره کسانی که هنوز جرمشان اثبات نشده و دادکاهی هم نرفته اند و سه چهار سال از زمان زندان رفتنشان هم می گذرد.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.