پاپ سابق دلیل اصلی استعفایش را علنی کرد

پاپ بندیکت در اولین مصاحبه خود پس از کناره گیری از مقام پاپ با خبرگزاری کاتولیک زنیت (Zenit) سکوت چند ماهه خود را شکست.

به نقل از ابنا، پاپ سابق در یک  مصاحبه ادعا کرده استعفایش در ماه فوریه دستوری الهی بوده که آن را از طریق مکاشفه ای عرفانی دریافته است.

وی در توضیح مکاشفه اش توضیح داد: این مکاشفه ماه ها به طول انجامید. اکنون با مشاهده کاریزمای پاپ جدید به حکمت خداوند در درخواست از من برای کناره گیری پی می برم.

همچنین وی در آخرین سخنرانی خود در سال گذشته گفت که با تصمیم بازنشستگی و رفتن به صومعه‌ای در پشت دیوارهای واتیکان، کلیسا را ترک نخواهد کرد و خدا از وی خواسته تا خود را وقف یک زندگی آرام همراه با دعا و تامل کند.

به گفته روزنامه گاردین انگلیس یکی از مقامات ارشد واتیکان صحت این گزارش را تائید کرد و گفت: گزارش خبرگزاری زنیت معتبر است. این گزارش به درستی فرآیند عرفانی که بندیک را مجبور به استعفا کرده است شرح داده است.

این پاپ 86 ساله که در 600 سال گذشته اولین پاپی بود که خود استفعا داد در پاسخ به این سوال که چه چیز وی را مجبور به استعفا و خانه نشینی کرده است.گفت: خداوند به من فرمان داد.

 

وی افزود: این مکاشفه ماه ها به طول انجامید. اکنون با مشاهده کاریزمای پاپ جدید به حکمت خداوند در درخواست از من برای کناره گیری پی می برم.

 

این درحالی است که ادعاهای جدید پاپ بندیکت کاملا با توضیحات وی به کاردینال ها در زمان اعلام استعفا مغایر است. وی به کاردینال ها گفته بود که به دلیل کهولت سن و ضعف بدنی، بیش از این قادر به حضور در این منصب نیست. اما برخی کارشناسان علت اصلی این استعفا را نه الهامات الهی و نه کهولت سن بلکه رسوایی های اخلاقی و کودک آزاری های مطرح شده درباره کشیشان در دوره وی می دانند که در 7 سال گذشته تیتر اول خبرگزاری های جهان بود.

 

 

 

پاپ بندیکت در اولین مصاحبه خود پس از کناره گیری از مقام پاپ با خبرگزاری کاتولیک زنیت (Zenit) سکوت چند ماهه خود را شکست.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 2
  1. مریم

    چرا خبرها را سانسور می کنید؟ برخی از سایتها نوشته اند که علت اصلی استعفای پاپ تجاوزها و رسوایی های کلیسا بوده است.

  2. حسام

    در پاسخ به مریم: همه‌ی خبرگزاری‌ها این صحبت پاپ که در مصاحبه با زنیت انجام شده رو تائید کردن. این حرفِ خودِ پاپ هستش و نه بحثِ تجاوز و رسوایی. حالا شاید واقعن پاپ قبلی مکاشفه داشته و شاید هم برای ماله‌کشی رسوایی این حرف رو گفته.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.