نمی توان در برابر وسوسه استقبال از سیاستمدار پرگماتیکی چون روحانی مقاومت کرد

ری تکیه مقام سابق وزارت خارجه آمریکا نوشت: روز چهارم اگوست هفتمین رئیس جمهور ایران تحلیف می شود. حسن روحانی قدرت را زمانی به دست می گیرد که کشورش با فشارهای بین المللی مواجه است.

ری تکیه مقام سابق وزارت خارجه آمریکا  در وبسایت شورای روابط خارجی آمریکا نوشت: روز چهارم اگوست هفتمین رئیس جمهور ایران تحلیف می شود.  حسن روحانی قدرت را زمانی به دست می گیرد که کشورش با فشارهای بین المللی مواجه است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری انتخاب، روحانی در حال حاضر لحن کشورش را تغییر داده و قول به اعتدالگرایی و نگاهی نو به شرایط فعلی ایران داده است.

این مقام امریکایی در ادامه می نویسد: نمی توان در مقابل وسوسه استقبال از سیاستمدار ایرانی که لحنی پرگماتیک دارد، مقاومت کرد.

اگرچه ما باید، درحالیکه روحانی به پاستور نقل مکان می کند، کمی مکث کرده تا دریابیم او تا چه حد در مسئله ی هسته ای از قدرت برخوردار است و به چه میزان از سرمایه سیاسی خود برای تحقق وعده هایش استفاده می کند.

روحانی از آغاز انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 جزئی از جمهوری اسلامی بوده است. او در طول حضورش در شورای امنیت ملی ایران سعی در حل و فصل مناقشات و استفاده از شخصیت های ملی را داشت.

پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری باعث نمی شود که نیاز به اطمینان بخشی به جامعه بین المللی فراموش شود. در طول دوران ریاست جمهوری اوباما، ایران پیشنهادات گفتگو بین دو کشور را رد کرده است.

روحانی چهره ای مدبر، باتدبیر و متفکر از خود نشان داده است. تعهد رئیس جمهور جدید ایران به بهبود روابط بین المللی و سامان بخشیدن وضعیت اقتصادی واقعی به نظر می رسد.

با این حال، به توافق رسیدن با آژانس نخستین گام مهم روحانی محسوب می شود.
ری تکیه مقام سابق وزارت خارجه آمریکا نوشت: روز چهارم اگوست هفتمین رئیس جمهور ایران تحلیف می شود. حسن روحانی قدرت را زمانی به دست می گیرد که کشورش با فشارهای بین المللی مواجه است.شورای روابط خارجی آمریکا:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.