در فضای امنیتی،جامعه دچار لجاجت می‌شود/مردم در راهپیمایی روزقدس حضور گسترده داشته باشند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آگاهی و امیدی که در دل مردم برای اصلاح امور پیدا شده است، سرمایه‌ای بزرگ برای رسیدن به اهداف آینده و رفع موانع و مشکلات است.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از مدیران ارشد حمل‌و‌نقل و فعالان اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و کارآفرینان استان لرستان و شهرستان کاشان افزود: تحول ایجاد شده در قلوب مردم و آگاهی و هوشیاری که با وجود تبلیغات مسموم و القائات سوء در آنان حاصل شد، قابل مطالعه و بررسی بدون افراط و تفریط توسط جامعه‌شناسان است.

وی با ابراز تأسف نسبت به موارد عنوان شده از سوی منتخبان حضار، از جمله بی‌توجهی به برنامه‌ها و سند چشم‌انداز، قانون‌گریزی و عدم توجه به سرمایه‌های انسانی بویژه نخبگان و فرهیختگان، گفت: از تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان سیاسی و اجتماعی انتظار می‌رود تا با استفاده بهینه از امکانات کشور، کاستی‌های موجود را جبران کرده و اعتماد و آرامش موجود بین مردم را تقویت کنند.

هاشمی رفسنجانی، صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی را نقطه اتکاء اقتصاد کشور دانست و یادآور شد: در سال اول در دوران سازندگی که با هشت میلیارد دلار درآمد ارزی کشور شروع شد، علاوه بر بازسازی و سازندگی خرابی‌های ناشی از جنگ و دوران ستم‌شاهی، تقاضاهای بسیاری از کشورهای آفریقایی و آسیای میانه برای استفاده از خدمات فنی و مهندسی ایران وجود داشت، ولی در دوره اجرایی هشت ساله اخیر کشور با حدود 800 میلیارد دلار درآمد ارزی، فرصت‌های بسیاری را برای صدور خدمات مهندسی و حفظ و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی از دست داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، سرمایه کشور را هوشیاری مردم دانست که با حضور گسترده خود، حرکت بزرگی را آرام و بدون پرداخت هزینه‌ای آغاز و خواستار تحقق تعقل، تفکر و اعتدال در جامعه هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه “در فضای امن و آزاد، انسان‌ها راه خود و پیشرفت جامعه را پیدا می‌کنند و در فضای تهدید و برخوردهای امنیتی جامعه دچار لجاجت و خمودگی می‌شود”، افزود: ما باید در شب‌های قدر از خداوند متعال و حضرت امیر(ع) بخواهیم عنایتی را که شامل حال ملت ایران نموده است تا رسیدن مردم به اهداف معنوی، ملی و منطقه‌ای ادامه یابد.

وی از شهرهای کاشان و قم به عنوان دو کانون توسعه تشیع و محبان اهل بیت(ع) در قرن‌های اخیر نام برد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای اسلام، اهل سنت نیز علاقمند به اهل بیت(ع) بوده و هستند و نباید اجازه دهیم تا افراطیونی که سعی در ایجاد تفرقه و جدایی اهل سنت و شیعه دارند موفق شوند.

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس
هاشمی رفسنجانی در آستانه برگزاری روز جهانی قدس، نام‌گذاری این روز از سوی امام خمینی(ره) را نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و افزود: فلسطینی‌ها امروز با مشکلات فراوانی روبرو هستند و با مسائل به وجود آمده در کشورهای اسلامی از جمله سوریه و مصر نیازمند حمایت‌های معنوی بیشتر ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز قدس را روز همبستگی جهان اسلام و مبارزه با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی دانست و از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرد.

در ابتدای این دیدار، علیرضا پورعسگری به نمایندگی از اصناف و اقشار مختلف مردم کاشان، مظفر علیخانی به نمایندگان از 30 تشکل تولیدی و صادراتی عضو کنفدراسیون صادرات ایران و احمدی‌زاده به نمایندگی از تشکّل‌های کارگری و کارفرمایان بخش حمل‌ونقل کشور نقطه‌نظرات و مشکلات مربوط به حوزه‌های فعالیت خود را بیان کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آگاهی و امیدی که در دل مردم برای اصلاح امور پیدا شده است، سرمایه‌ای بزرگ برای رسیدن به اهداف آینده و رفع موانع و مشکلات است. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.