مواضع جدید و عجیب پاپ درباره همجنس‌گرایان

پاپ فرانسیس در اظهارنظری بی‌سابقه درباره همجنس‌گرایان گفت: اگر کسی همجنس‌گراست و با نیتی خیر به دنبال خداوند است، من کیستم که او را مورد قضاوت قرار دهم؟

پاپ فرانسیس که در حال بازگشت از سفر یک هفته‌ای خود به برزیل بود، خطاب به افرادی که به دنبال حمایت از حقوق همجنس گرایان بودند گفت: نظر کلیسا در خصوص گناه بودن اعمال همجنس‌گرایان و مخالفت با ازدواج آن‌ها کاملاً واضح است، اما مردم نباید به خاطر تفکر جنسی‌شان به حاشیه کشیده شوند.
این سخنان جدید پاپ که در واقع مواضع کلیسای واتیکان درباره همجنس گرایان تلقی می‌شود، از یک‌سو با استقبال شدید همجنس‌گرایان در غرب و از سوی دیگر موجب حیرت و تعجب بسیاری از محافل مذهبی روبرو شده است.
در همین رابطه "النا کورتی" معاون سردبیر روزنامه کاتولیکی تبلت، سخنان اخیر پاپ را کاملا مهم و رو به جلو خواند و خطاب به شبکه خبری اسکای گفت: شیوه بیان این مطلب خیلی مهم بود، کلیسا همیشه آموزش داده است که تمایلات همجنس‌گرایانه گناه نیست و این اعمال همجنس‌گرایانه است که مشکل دارد.
"النا کورتی" افزود: این‌که پاپ می گوید با تمایلات همجنس‌گرایانه مشکلی ندارد، پیامی واضح در این خصوص است که او مشکلی هم با کشیشان همجنس‌گرا ندارد!
گفتنی است برخی از کارشناسان از این اظهارات پاپ فرانسیس به عنوان مسالمت‌آمیزترین اظهار نظر در مورد همجنس‌گرایان در میان تمام پاپ‌ها یاد کرده‌اند.
گروه‌های حامی حقوق همجنس‌گرایان امیدوار شده‌اند پاپ فرانسیس برخلاف پاپ‌های گذشته آنان را قبول کند.
 

پاپ فرانسیس در اظهارنظری بی‌سابقه درباره همجنس‌گرایان گفت: اگر کسی همجنس‌گراست و با نیتی خیر به دنبال خداوند است، من کیستم که او را مورد قضاوت قرار دهم؟

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.