از حمله به بعضی سخنرانی ها خوشحال می شدم

من امنیتی نیستم که بخواهید در جراید خودتان مطرح کنید. من سابقه قضایی – امنیتی دارم و جانشین دادستان انقلاب اسلامی تهران در وزارت اطلاعات بودم.

در بخشی ازمصاحبه روزنامه شرق با حجت الاسلام روح الله حسینیان آمده است:

درباره گزارش قم یکسری سخنرانی در مسجد اهل البیت قم صورت گرفته بود، تیم تدوین گزارش تاکید دارند که آن سخنرانی‌ها در برانگیختن افراد تاثیرگذار بوده، به‌عنوان یکی از سخنرانان مسجد اهل بیت این را تایید می‌کنید یا نه؟
بله. قطعی است، عده‌ای از سخنران‌ها ازجمله خود بنده که در مسجد «اهل بیت» صحبت و از آقای لاریجانی انتقاد کردم، گفته‌ام که بالاخره یک زمینه‌ای را ایجاد می‌کند. ولی دلیل اصلی این سخنرانی نیست. باید بررسی کرد که چه اتفاقی افتاده. بعد از آن سخنرانی‌ها در مسجد «اهل بیت»، آقای لاریجانی در قم ده‌ها سخنرانی دیگر داشته، چرا در آن سخنرانی‌ها اتفاقی نیفتاد؟ و چرا در 22 بهمن این اتفاق افتاد؟

نظر خود شما در این در این‌باره چیست؟
به نظر من علت اصلی، «یکشنبه سیاه» مجلس بود و هر آنچه میان رییس مجلس و رییس‌جمهوری اتفاق افتاده.

یعنی نخستین اختلاف‌ها در آنجا پیش آمد؟
بدون تردید. اگر آقای احمدی‌نژاد هم به قم رفته بود و در آنجا صحبت کرده بود، همین اتفاق برایش می‌افتاد و این حرف مردم بود. اما خب وقتی رهبری بارها تذکر می‌دهد که سران قوا با یکدیگر اختلاف نداشته باشند، چرا آمدند و آن برخورد زشت را در مجلس انجام دادند. من همان موقع هم اعتراض کردم که وقتی نظر رهبری بر آرامش است چرا این کار شده؟ کار غلطی است اما باید همین کار غلط درست ارزیابی می‌شد.

اما بخشی از گزارش آن روز – یکشنبه سیاه- درمورد استراق سمع و شنود و فیلمبرداری بود که آقای مرتضوی مرتکب شده بودند و فیلم آن هم در صحن علنی مجلس پخش شد. چرا مجلس در آن قضیه ورود نکرد؟ آیا آن کار مرتضوی کار پسندیده‌ای بود از نظرشما؟
آقای مرتضوی دلایل خودشان را داشت. او می‌گوید من با توجه به اینکه مسوول «شستا» هستم و اینکه «شستا» یک موسسه مالی است، فیلم تمام افرادی که با من ملاقات دارند را ضبط کرده‌ام.

شما خودتان سابقه حضور در دستگاه امنیتی دارید، آیا این کار اشتباه نیست؟
به هر حال اتاقشان است.

یعنی هرکسی می‌تواند در اتاقش دستگاه شنود و استراق سمع و فیلمبرداری نصب کند؟
بله.

و نمایش در عموم چطور؟
آنچه که اشتباه است نمایش آن توسط احمدی‌نژاد بود. احمدی‌نژاد حق نداشت آن نوار را پخش کند. به‌ویژه پخش فیلمی که از صحبت بین دو نفر آن هم به شکل محرمانه بوده، اشتباه است. من آن روز پنج‌مرتبه به آقای احمدی‌نژاد تذکر دادم که این کار را نکند، چون هم خلاف عرف و قانون است و هم خلاف دستور مقام رهبری و هم خلاف شرع.

خب پس اگر شما هم به ایشان مشورت دادید، چرا احمدی‌نژاد فیلم را در مجلس پخش کرد؟
به نظر من عصبانی بود.

گزارش قم احتمالا فردا خوانده می‌شود آیا این گزارش را پایانی بر رفتارهای نیروهای خودسر می‌دانید؟
گزارش مجلس را هیچ پایانی بر هیچ کاری نمی‌دانم.
چون این گزارش اینقدر سطحی است که متاسفانه نه احساسی را بر می‌انگیزد و نه تعقلی را؛ و نه حتی اندیشه‌ای را به‌دنبال خواهد داشت. البته کسانی که صحبت مقام‌معظم‌رهبری را قبول دارند، خودشان را از این به بعد مقید می‌دانند که جلسه را به هم نزنند.

اما پرونده قم نخستین تندروی نبوده، در همین مشهد چند سال پیش با آب معدنی به سخنرانی آقای ناطق حمله کردند، شما که سمت امنیتی داشتید چرا با نیروهای لباس شخصی و آنهایی که رفتار خودسرانه داشتند، برخوردی صورت ندادید؟ و اگر صورت‌گرفته بفرمایید تا ما منعکس کنیم.
من آنجوری که شما مطرح می‌کنید، سابقه امنیتی ندارم.

منظورم مسوولیت شما در وزارت اطلاعات بوده.
من امنیتی نیستم که بخواهید در جراید خودتان مطرح کنید. من سابقه قضایی – امنیتی دارم و جانشین دادستان انقلاب اسلامی تهران در وزارت اطلاعات بودم.

خود شما وقتی شنیدید که عده‌ای خودسر به سخنرانی سیدحسن خمینی، حجت‌الاسلام ناطق‌نوری و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حمله کرده‌اند، چه حسی داشتید؟
ازبعضی‌ها خوشحال شدم و از بعضی‌ها ناراحت.

کدام یکی را وقتی شنیدید خوشحال شدید؟
به این سوالتان پاسخ نمی‌دهم. (با خنده)
من امنیتی نیستم که بخواهید در جراید خودتان مطرح کنید. من سابقه قضایی – امنیتی دارم و جانشین دادستان انقلاب اسلامی تهران در وزارت اطلاعات بودم. روح الله حسینیان:

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. جمالی

    با سلام و عرض خسته نباشید به دست اندرکاران سایت دین آنلاین.می خواستم تذکر بدهم که در تنظیم تیترها قدری توجه بیشتری داشته باشید. مثلا بار معنایی تیتر این خبر، یک چیزی را القاء می کند و وقتی سخن ایشان در مصاحبه را میخوانیم آن بار را حس نمی کنیم. به نظر می رسد تقوای رسانه ای ایجاب می کند اندکی بیشتر حواسمان جمع باشد. موفق باشید.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.