مسیحیان نیجریه در پی ثبت «بوکو حرام» در فهرست تروریست ها

مسیحیان نیجریه قصد دارند تا نام گروه جهادی اسلامی تندروی بوکوحرام را در فهرست سازمان های تروریستی جهان جای دهند.

به گزارش جهان ادیان به نقل از کریسشن پست گروه مسیحیان نیجریه ای ساکن امریکا (CANAN) با همراهی انجمن مسیحیان نیجریه قصد دارند تا با کمک گروه ها و سازمان های مختلف بین المللی در امریکا به این هدف دست یابند.
 

امانوئل اوگبه یکی از اعضای «کانان» در این باره می گوید که تا به حال با چند تن از نمایندگان کنگره امریکا در این باره رایزنی کرده اند. وی همچنین از حمایت گروه های معتدل اسلامگرای نیجریه از این طرح خبر داد.
 

اوگبه با اشاره به رایزنی های بین ادیانی گروه متبوع خود گفت: هنوز حمایتی از سوی گروه های اسلامی امریکا دریافت نکرده ایم اما امیدواریم در دیدار با یک نماینده مسلمان کنگره به این هدف دست پیدا کنیم .
 

وی همچنین از اعلام حمایت یک نماینده بودایی کنگره امریکا هم از این طرح خبر داد و گفت: ما معتقدیم که این موضوع مورد توافق تمام بشریت است که گروهی که اقدام به قتل عام کودکان در کلیسا می کند باید تروریست شناخته شود.
 

گفتنی است گروه اسلام گرای جهادی افراطی بوکو حرام به معنای تحصیل حرام است از سال 2002 در نیجریه به دست محمد یوسف پایه گذاری شده و با هرگونه مظاهر تجدد و سکولاریسم به شدت مخالف است و خواستار اجرای شریعت اسلامی در سرتاسر نیجریه است.
 

اقدامات تروریستی این گروه که پیرو افکار ابن تیمیه هستند تا کنون صدها کشته برجای گذاشته است.

مسیحیان نیجریه قصد دارند تا نام گروه جهادی اسلامی تندروی بوکوحرام را در فهرست سازمان های تروریستی جهان جای دهند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.