۱۱۷ گزارش از اسلام ستیزی در هلند

مساجد هلند، در پنج سال اخیر، 117 بار هدف حمله و تجاوز اسلام‌ستیزان قرار گرفته است.

 

به گزاش العالم، کشور هلند با 117 مورد حمله و تجاوز اسلام‌ستیزان به مساجد، در شمار اصلی‌ترین کشورهایی قرار گرفته است که اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی در آن‌ها جریان دارد.

"ابوبکر اوزوتوریه" رئیس انجمن "ارتباط مسلمانان و دولت" در هلند، در این‌باره گفت: در سال‌های اخیر، محافظه‌کاران تندرو در هلند قدرت را در دست گرفته‌اند و این کار موجب افزایش روند تعرض‌های عملی و تهدیدهای شفاهی علیه مسلمانان این کشور شده است.
 

ابوبکر اوزتوریه تأکید کرد در بسیاری از موارد تجاوز و تعرض، مسلمانان، به پلیس یا سازمان‌های مبارزه با نژادپرستی گزارش نمی‌دهند زیرا گمان می‌کنند که می‌توانند مشکل را حل کنند. با این حال تاکید می‌کنیم که ثبت این موارد بسیار مهم است زیرا واقعه ثبت شده بهتر قابل پی‌گیری و حل و فصل است.
 

وی آخرین مورد از تعرض به مسلمانان را در تعطیلات آخر هفته گذشته اعلام کرد و گفت: افراد ناشناس، سر بریده یک خوک را به طرف امام جماعت یکی از مساجد شهر "بوسکوب" پرتاب کردند. امام جماعت نیز با ارسال گزارشی به شهردار، تحقیقات مفصل در این خصوص را خواستار شد زیرا تا وقتی عاملان این تعرض‌ها پیدا نشوند، امکان رسیدگی به این گونه تجاوزها وجود نخواهد داشت.
 

رئیس انجمن ارتباط میان مسلمانان و دولت هلند با بیان این که این انجمن به منظور مقابله با اسلام‌هراسی، دیدارهایی با رهبران همه احزاب سیاسی هلند ـ به جز حزب آزادی که حزب تندرو محافظه کار است ـ داشته است، اظهار امیدواری کرد موضوع مقابله با اسلام‌هراسی در دوره قانون‌گذاری جدید مجلس مورد بررسی قرار گیرد زیرا رؤسای احزاب سیاسی که با آن‌ها دیدار کرده است موضعی مثبت اتخاذ کرده‌اند.

مساجد هلند، در پنج سال اخیر، 117 بار هدف حمله و تجاوز اسلام‌ستیزان قرار گرفته است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.