کاهش شدید آمار ازدواج در امریکا

آمارها خبر از کاهش شدید تعداد ازدواج ها در کشور امریکا خبر می دهند.

به نوشته سایت لایو ساینس آمار ازدواج در امریکا افت شدیدی یافته است. بنا بر این خبر این آمار در طی دهه های 30 و 60 میلادی هم کاهش شدیدی را شاهد بود اما اکنون با کاهشی به مراتب بیشتر روبروست.
 

بنابر این گزارش که از سوی مرکز ملی تحقیقات خانواده و ازدواج که بین دختران بالای 15 سال امریکا انجام گرفته است، هم اکنون از میان هر هزار زن امریکایی تنها 31 نفر متاهل هستند. این در حالی است که در دهه 20 میلادی این رقم 92 نفر به ازای هر هزار زن و در دهه پنجاه 90 ازدواج به ازای هر هزار زن بوده است.
 

دکتر سوزان برون از اعضای اجرایی این تحقیق در این باره می گوید: مردم دیگر به ازدواج به عنوان یک تلکیف نگاه نمی کنند و آن را تنها یک گزینه در میان چندین گزینه دیگر می دانند.
 

بر اساس این تحقیق بسیاری از زوج ها به جای ازدواج ترجیح می دهند به صورت غیر رسمی به زندگی مشترک بپردازند که آمار دقیقی از این امر در دست نیست.
 

این آمار همچنین نشان می دهد سن ازدواج نیز به بالاترین حد خود در یک قرن اخیر در امریکا یعنی حداقل بیست و هفت سال رسیده است.
 

در بخش دیگری از این گزارش آماری مشخص شده است که از بین همین تعداد ازدواج تنها 47% کاملا ازدواج کرده اند و بقیه در نامزدی به سر می برند.
 

بر اساس این گزارش آمار طلاق نیز همچنان در امریکا در حال افزایش است.  
 
آمارها خبر از کاهش شدید تعداد ازدواج ها در کشور امریکا خبر می دهند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.