دعوا بر سر نام خدا در مالزی

دعوا بر سر نام خدا هزاران مسلمان نمازگزار را در مالزی به خیابان ها کشاند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که فرستاده واتیکان در کوالالامپور در مصاحبه ای تصمیم چندی پیش فدراسیون مسیحیان این کشور را مبنی بر عدم اشکال استفاده مسیحیان از لفظ جلاله «الله» برای نامیدن خدا معقول دانست.
 

به نوشته سایت ریلیجن نیوز در پی مصاحبه سراسقف ژوزف مارینو دولت مالزی وی را احضار و درباه اظهاراتش توضیح خواست. سراسقف مارینو ضمن توضیح در این باره گفت که از سخنان وی برداشت غلط صورت گرفته است و منظور وی این نبوده است.
 

در پی این حوادث مسلمانان مالزی ضمن مخالفت شدید با این تصمیم آن را تلاشی برای گسترش مسیحیت تلقی در این کشور قلمداد کردند و در پاسخ به این مصوبه پس از برگزاری نماز جمعه تظاهرات کردند.
 

مسلمانان مالزی در پایان این تظاهرات با گرد آمدن در مقابل دفتر واتیکان در مالزی ضمن انتشار بیانیه ای خواستار اخراج فرستاده واتیکان و بازگشت وی شدند.
 

مسلمانان معترض مالزیایی در بیانیه خود همچنین اعلام کردند واتیکان باید به خاطر داشته باشد که دین اصلی مالزی در قانون اساسی این کشور اسلام است.
 

گفتنی است این اعتراض ها از سوی جریان تندرو مسلمان مالزی که سعی در احیا و اجرای کامل شریعت اسلامی در مالزی دارد پشتیبانی می شود.
 
دعوا بر سر نام خدا هزاران مسلمان نمازگزار را در مالزی به خیابان ها کشاند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.