پاپ فرانسیس: ملحد بودن بهتر از این است که یک کاتولیک ریاکار باشی

باری دیگر، پاپ فرانسیس بعضی از اعضای کلیسای خود یعنی کلیسای کاتولیک را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت ملحد بودن بهتر از این است که یک کاتولیک ریاکار باشی.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، پاپ در مواعظ خود در مراسم عبادی صبحگاهی عنوان داشت: "مایۀ ننگ است که حرف و عمل انسان با هم یکی نباشد؛ این به منزلۀ یک زندگی دوگانه است".
 

رهبر کلیسای 1.2 میلیارد عضوی کاتولیک رومی ادامه داد: "بعضی‌ها هستند که می‌گویند من خیلی مؤمنم، همیشه در مراسم عبادی شرکت می‌کنم و عضو این انجمن و آن انجمن هستم، اما بعضی از این افراد باید این را هم بگویند که زندگی و عملکرد من مؤمنانه و کاتولیک‌وار نیست؛ من حقوق کافی به زیردستانم نمی‌دهم، از مردم به نفع خودم بهره‌کشی می‌کنم، وارد بده و بستان‌های کثیف می‌شوم، پولشویی می‌کنم و زندگی دوگانه و ریاکارانه‌ای دارم"…"بسیاری از کاتولیک‌ها این‌گونه زندگی می‌کنند و باعث رسوایی و ننگ کلیسا هستند. بارها این جمله را از مردم شنیده‌ایم که «اگر کاتولیک بودن این است، بهتر است ملحد باشی!»"

فرانسیس از زمانی که در سال 2013 انتخاب شد، مرتّب از کاتولیک‌ها اعم از کشیشان و مؤمنین عادی خواسته است تا به آموزه‌های دینی خود عمل کنند. وی در خطابه‌های غالباً فی‌البداهۀ خود آزار و اذیت جنسی کودکان توسّط کشیشان را هم‌سنگ شیطان‌پرستی دانسته و گفته است که کاتولیک‌هایی که در این مافیا هستند به دست خود باعث تکفیر و طرد خود از جامعۀ کشیشان می‌شوند.

پاپ حدود دو ماه پس از روی کار آمدن خود عنوان داشت که اگر ملحدان کارهای خوبی انجام دهند، مسیحیان باید آنها را به چشم خوب ببینند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.