هشدار درباره حمله به اقلیت‌ها بعد از همه‌پرسی بریتانیا

شورای مسلمانان بریتانیا از افزایش “تکان‌دهنده” اظهارنظرهای نفرت‌گرایانه و هدف قرارگرفتن اقلیت‌ها در بریتانیا بعد از رای مردم به خروج این کشور از اتحادیه اروپا انتقاد کرده است.

به گزارش دین آنلاین به نقل از بی بی سی، شجاع شفیع، رئیس شورای مسلمانان بریتانیا، بحران سیاسی موجود را تهدیدی برای همزیستی مسالمت‌آمیز اجتماعی خوانده و از رهبران سیاسی و مدنی خواسته است برای التیام شکاف‌هایی که در جامعه به وجود آمده هم‌صدا شوند.
آقای شفیع در نامه خود به “موارد بی‌شماری” از گزارش‌های مربوط به آزار و اذیت مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها بعداز اعلام نتیجه همه‌پرسی اشاره کرده و خواهان نمایش همبستگی در مقابل این حملات شده است.
پیش از این ویتولد سوبکو، سفیر لهستان در بریتانیا، هم از دولت این کشور خواسته بود که رشته حملات نفرت‌گرایانه علیه مهاجران لهستانی را محکوم کند.
پلیس بریتانیا در حال تحقیق درباره گزارش‌های مربوط به اقداماتی است که علیه شهروندان لهستانی در بریتانیا صورت گرفته است؛ از جمله پخش کارتها و نوشته‌هایی که با عبارات توهین‌آمیز از آنها می‌خواهد بریتانیا را ترک کنند.
در پی اعلام نتیجه همه‌پرسی بریتانیا، رسانه‌های این کشور و کاربران شبکه‌های اجتماعی موارد بسیاری از توهین یا هشدار به مهاجران را منتشر کرده‌اند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که این رفتارها محدود به مهاجران اروپایی بریتانیا نبوده و دیگر مهاجران و اقلیت‌ها را هم هدف قرار داده است.
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.