قم؛ بالاترین نرخ تولید موسیقی زیرزمینی

معاون هنری وزیر ارشاد در نخستین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق، بالاترین نرخ تولید «موسیقی زیرزمینی» را مربوط به قم دانست.

به گزارش دین آنلاین، دکتر مرادخانی که در نخستین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق حضور یافته بود به چالش‌های هنر و نهادهای دینی مانند حوزه‌های علمیه پرداخت.
او که در ابتدای سخنانش حضور طلاب را در هنرهای تجسمی نیکو ارزیابی کرد، با بیان این مطلب که امروز با چالش های مهمی در عرصه هنر روبه‌رو هستیم، اظهار داشت: یکی از آفاتی که با آن مواجهیم، عدم حضور اشخاص متدین درعرصه هنر است و موجب شده آثار فاخر و اصیل کمتری داشته باشیم.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وجود فارغ‌التحصیل شدن حدود ۱۴۰۰ نفر در زمینه تئاتر، خروجی مناسبی در کار نیست؛ چراکه اشخاص ارزشی به تئاتر ورود نمی کنند.
مرادخانی با اظهار خوشحالی از شکل‌گیری این دغدغه در حوزه علمیه قم برای تربیت افراد در عرصه هنرهای تجسمی، ابراز امیدواری نمود که بتوان آثاری فاخر و اصیل تولید کرد.
معاون وزیر ارشادبا تأکید بر ضرورت زمینه‌سازی برای تربیت هنرمندان ارزشی، به اهمیت مبانی نظری در این زمینه اشاره کرد.
مرادخانی در ادامه افزود: اگر بزرگان حوزه با کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه موسیقی ارتباط بهتری داشته باشند نحوه ورود فقهی به این مباحث آسان‌تر خواهد بود؛ در خواستی که پیش از این نیز بزرگان عرصه موسیقی مانند داریوش پیرنیاکان مطرح کرده‌اند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خبر داد: امروز بالاترین نرخ تولید «موسیقی زیرزمینی» در قم است که باید به آن توجه داشت.
پیش‌تر از این، جانشین فرماندهی انتظامی استان قم در جمع آمران به معروف گروه جهادی فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر بشیر با بیان اینکه در شهر مقدس قم هیچ آموزشگاه موسیقی و فروشگاه عرضه آلات و ادوات موسیقی مجوزی اعطا نشده است، فعالیت این مراکز را غیرقانونی دانسته و بر لزوم مقابله با این مراکز و جمع‌آوری آلات و ادوات موسیقی تأکید کرده بود.معاون هنری وزیر ارشاد در نخستین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق، بالاترین نرخ تولید «موسیقی زیرزمینی» را مربوط به قم دانست.معاون وزیر ارشاد خبر داد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.