اخلاق متعالیه ‫‫‫‫‫‫‫(نگاهی به اخلاق و فلسفه اخلاق در حکمت متعالیه)‫

مجموعه مقالات منتخب پانزدهمین همایش حکیم ملاصدرا

در پیشگفتار کتاب می خوانیم: بنیاد حکمت صدرا در راستای ترویج حکمت عملی و کاربردی و معرفی آن در جامعه و بمنظور نهادینه شدن حکمت در زندگی فردی و اجتماعی، پانزدهمین همایش از سلسله همایش‌های سالیانه خود را به موضوع «اخلاق متعالیه» با محوریت بهره‌گیری از الگوی حکمت عملی متعالیه در جامعه امروزی اختصاص داد.

مهمترین مجورهای این همایش عبارت‌اند از: اخلاق فردی، اخلاق در خانواده، اخلاق اجتماعی و شهروندی، اخلاق سیاسی، اخلاق حرفه‌ای، مطالعه تطبیقی در اخلاق اسلامی غرب و شرق.
از مجموع نزدیک به صد مقاله‌ای که برای همایش ارسال گردید، پس از بررسی‌های دقیق علمی، تعداد ۳۷ مقاله توسط شورای علمی همایش انتخاب شد که در این مجلد گرد آمده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. همچنین این مجموعه دربردارندۀ میزگردی با عنوان «امکان تأسیس فلسفه اخلاق بر اساس مؤلفه‌های فلسفه اسلامی» است که با حضور اساتید صاحب‌نظر به بررسی انکان و لزوم پایه‌گذاری فلسفه اخلاقی متناسب با مؤلفه‌های فلسفه اسلامی پرداخته است که امید است مورد استفاده و بهرمندی قرار گیرد.
کتاب «اخلاق متعالیه» در ۱۳۹۱ زیر نظر آیت‌الله سید محمد‌ خامنه‌ای، در ۵۶۴ صفحه و به بهای ۱۷۲۰۰۰ ریال «شومیز»، ۱۹۵۰۰۰ ریال «گالینگور» از سوی بنیاد حکمت اسلامی صدرا انتشار یافته است.در پیشگفتار کتاب می خوانیم: بنیاد حکمت صدرا در راستای ترویج حکمت عملی و کاربردی و معرفی آن در جامعه و بمنظور نهادینه شدن حکمت در زندگی فردی و اجتماعی، پانزدهمین همایش از سلسله همایش‌های سالیانه خود را به موضوع «اخلاق متعالیه» با محوریت بهره‌گیری از الگوی حکمت عملی متعالیه در جامعه امروزی اختصاص داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.