مساجد در تونس با چه پروتکل‌هایی فعالیت خود را از سر گرفتند؟

فعالیت‌های دینی مساجد از جمله آموزش دروس قرآن در تونس با رعایت دستورالعمل‌های تعیین شده از سوی دولت این کشور از سر گرفته می‌شود.

وزارت امور دینی تونس اعلام کرد که فعالیت‌های آموزشی مساجد اعم از آموزش دروس دینی و قرائت قرآن در مساجد به مدت نهایتاً ۲۰ دقیقه در هر جلسه از سر گرفته می‌شود.

همچنین رعایت فاصله اجتماعی، پوشیدن ماسک و به همراه آوردن قرآن شخصی برای هرکدام از شرکت‌کنندگان در این جلسات ازجمله اصول است.

بر اساس ابلاغیه وزارت امور دینی تونس، دستورالعمل‌هایی هم برای استفاده از سیستم سرمایشی با رعایت شرایط خاص اعلام‌شده است.

استفاده از وضوخانه‌های مساجد در موارد استثنایی و ضروری با شروط خاص ازجمله وجود مواد شوینده، تهویه محیط و ضدعفونی محیط امکان‌پذیر است.

مساجد تونس پس از سه‌ماه تعطیلی از روز چهارشنبه، ۱۳ خردادماه بازگشایی شدند. نمازگزاران باید به دستورالعمل‌های وزارت امور دینی کشور ازجمله استفاده از سجاده‌های شخصی و زدن ماسک پایبند باشند.

این در حالی است که وضوخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی در مساجد همچنان بسته هستند و مکان قرارگرفتن هر نمازگزار نیز با علامت‌های ویژه و باهدف حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی مشخص‌شده است.

منبع خبرگزاری مهر
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.