سازگاري کار و دينداري، کانون توجه در انگليس

در پي شکايت يک شهروند يهودي، مسئله سازگاري کار و دينداري، در انگليس کانون توجه قرار گرفت و دولت انگليس اعلام کرد درباره شکايات شغلي شهروندان يهودي خود تحقيق مي کند.

به نوشته سايت ريليجن نيوز دولت اين موضع پس از آن اعلام شد که در جريان يک پرونده قضايي مشخص شد يک شهروند يهودي به دليل آنکه اعلام کرده بود بنابر آموزه هاي يهود در روز شنبه (شبت) حاضر نيست کار کند، از دريافت حقوق هفتگي محروم شده بود. در جريان اين پرونده راي به نفع ژاکوب اسلينگر شاکي 19 ساله صادر شد.
 

پس از اعلام اين راي وزارت کار انگليس از ديگر يهودياني که احساس مي کنند به دليل عقايد ديني حقي از آنها در زمينه اشتغال ضايع شده است در خواست کرد تا براي ارائه شکايت خود به اين وزارت خانه اقدام کنند.
 

اما آنچه با بروز اين داستان در اين کشور پيش آمده اين است که شايد پيروان ديگر اديان نظير اسلام نيز بخواهند در موارد مشابه دست به دادخواهي بزنند.
 

در اين حال معاون دبير کل شوراي مسلمانان بريتانيا، ابراهيم موگرا با حمايت از اين شهروند يهودي در اين ماجرا از اينکه بسياري از شرکت ها در اين کشور براي اشتغال افراد مذهبي پيش شرط مي گذارند انتقاد کرد.
 

همچنين آنيل بانوت مدير شوراي هندوهاي بريتانيا نيز با حمايت از شاکي اين پرونده گفت در آيين هندو نيز روزهايي وجود دارد که کار کردن در آن روزها ممنوع است.
 

در پي شکايت يک شهروند يهودي، مسئله سازگاري کار و دينداري، در انگليس کانون توجه قرار گرفت و دولت انگليس اعلام کرد درباره شکايات شغلي شهروندان يهودي خود تحقيق مي کند.در پي شکايت يک شهروند يهودي؛

مطالب مرتبط

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.